Active Beauty
Svěží vůně, které vám připomenou léto

Svěží vůně, které vám připomenou léto

Tak jako jsme se v zimních měsících nechali zahalovat sladkým a lákavým karamelem, čokoládou a omamným orientálním kořením, hledají nyní naše čichové buňky povznášející jarní a letní kolekci vůní. Ty nám do života vnesou nejen svěží vánek, ale také energii, sílu a radost.

 

Přesně tyhle parfémové nóty nyní potřebujeme

  • Pokud vás i letos přepadla jarní únava, které se nedokážete plně bránit, zkuste sáhnout po parfému s citrusovými tóny nebo zeleným čajem. Tyto vonné nóty vám již po ránu pomohou zařadit vyšší rychlost.
  • Pomerančový květ, mandarinky a fialky představují ty nejlepší průvodce ponurými dny, neboť zlepšují náladu a i při vrtošivém počasí dokáží vnést do našeho domova slunce.
  • Máta, rozmarýn a bergamot zase osvobozují mysl a podporují kreativitu, což se hodí, když toužebně očekáváme nové nápady a hledáme inspiraci.
  • Kdo chce rozproudit svůj milostný život, měl by sáhnout po květinových a ovocných nótách. Romantické květinové kompozice z jasmínu, konvalinky nebo pivoňky podpoří pocit zamilovanosti
  • Čerstvé ovoce jako mango, broskev a sladké bobule zase slibují dobrodružství a zábavu.

Slunce ve flakonu nás naladí na léto

Romantické květy

 

 

Čím menší význam přikládáme bergamotu jako ovoci určenému ke konzumaci, tím oblíbenější jsou jeho vonné složky. Díky svým
třaskavě svěžím tónům dokáže dodat povznášející energii i během ponurých dní a monotónnost přebije nadějí.

2. Červený pomeranč

Stejně jako ostatní druhy pomerančů šíří kolem sebe i ten červený radostnou, slunečnou vůni, která v nás probouzí čilost, a přitom je přece jen o něco teplejší, ovocnější a sladší než klasická verze oranžového pomeranče.

3. Limetka

Tento člen citrusové rodiny se od citronu odlišuje kromě své zelené barvy také o něco vyšší kyselostí, proto bývá limetka upřednostňována ve svěžích, lehkých kompozicích, kde se postará o dobrou náladu a letní atmosféru.

4. Mandarinka

Její jemná, osvěžující a nasládlá chuť dělá z mandarinky jedno z neoblíbenějších ovocí plné vitamínů. Jelikož její aroma navíc zklidňuje, dodává odvahu a navozuje pocit bezstarostnosti, stal se éterický olej z mandarinky oblíbenou složkou v parfémech i vůních do domácnosti.

 

Šťavnaté ovoce

1. Bobule

Jahody, maliny, rybíz nebo barevný mix všech? Plody, které tolik milujeme ve smoothie nebo zmrzlinách, našly své uplatnění i v parfémech. Těm propůjčují příjemně svěží a sladkou nótu, která se skvěle hodí do teplých měsíců.

2. Mango

Pokud bychom měli vůni této tropické vitamínové bomby popsat jediným slovem, řekli bychom dovolená! Mango pohladí naše čichové buňky sladkým, ovocným a exotickým nádechem a před očima nám doma vyvolá obrázek léta, slunce, pláže a palem.

3. Broskev

Již před mnoha lety bylo tohle sladké ovoce s jemnou slupkou a šťavnatou dužinou spojované s radostí a láskou. V parfémech působí broskvová složka velmi žensky a vábivě.

4. Vodní meloun

Sladký a letní, a přitom nikdy dotěrný. Vodní meloun je nejen skvělou svačinkou, která umí zahnat i žízeň, ale také často tvoří hlavu ovocných parfémů, protože se postará o svěží, strhující dojem, a přesto dokáže zůstat decentní.