Active Beauty
Jak si odpočinout i během půlhodiny?

Jak si odpočinout i během půlhodiny?

Zní to paradoxně, avšak děje se to stále častěji: U mnoha z nás stojí odpočinek jako jeden z dalších bodů na dlouhém seznamu povinností, který musíme zvládnout mezi víkendovým nákupem a vypráním.

Přitom právě pro relaxaci bychom si měli pravidelně vymezit opravdu dostatek času. V dnešní době podléhá spousta lidí každodennímu stresujícímu koloběhu. Odpočinek tak představuje důležitý předpoklad k tomu, abychom neztratili přehled a zbytečně se nerozptylovali úkolem, na který se právě nedokážeme dostatečně soustředit. V případě, že se přestaneme soustředit a nedokážeme navázat tam, kde jsme skončili, pomůže krátká pauza. Vstaňte, doneste si sklenici vody, otevřete okno a nechte hlavu chvilku odpočinout.

Schopnost uvolnit se patří v dnešním světě k činnosti, kterou se často musíme znova naučit, krok po kroku. Pravidelně bychom měli opustit čtyři zdi svého domova a vydat se na procházku do lesa. Samozřejmě čím delší, tím lépe.

V zelenou oázu podporující uvolnění a odpočinek však můžete proměnit také svůj domov. Když si vytvoříte prostředí, v němž se budete cítit příjemně, pomůže vám to uvolnit napětí. Následné kosmetické procedury pak budou hned dvojnásobně relaxační.

Uvolnění pro každý časový plán

30 minut až 1 hodina: Uvolnění v mezičase

Pleťová maska: Nic nás neuvolní tak rychle jako osvěžující pleťová maska. Čím více hydratační účinky má, tím více se pro krátkou relaxaci v mezičase hodí. Stačí předem důkladně vyčistit pleť a můžete jít nanášet. Profesionálové aplikují masku pomocí štětce, aby ji rovnoměrně nanesli na celou tvář.

Infračervená lampa: Zejména pro chladnější období roku existuje skvělý způsob, jak rychle vypnout: infračervená lampa. Ta nejenže podporuje krevní oběh a tím předchází bolesti svalů, která se ozývá v důsledku dlouhého sezení, ale také může pomoci zmírnit záněty a vyčistit ucpané póry.

Od 2 hodin: Hluboké uvolnění

Světelná terapie: Zdá se vám, že tenhle stresující týden nikdy neskončí, ačkoliv je teprve středa? Pak nastává ideální čas pro odpočinkový večer.

Uvolňující atmosféru vykouzlí jemné světlo z plápolající vonné svíčky a hudba. Relaxační, nebo naopak povzbuzující. Z barev se doporučují odstíny modré a zelené, které uklidňují. Do svého domova vnesete tyto barvy jednoduše pomocí tenkých hadříků přehozených přes světlo nebo barevnou vodou ve vaně.

Koupel nebo sprcha: Vzhledem k tomu, že po dlouhém dni stráveném v kanceláři bývají svaly více napjaté než uvolněné, měli byste se před koupelí mírně protáhnout. Také si můžete do vody přidat různé zklidňující přípravky do koupele, které vám pomohou vyčistit si hlavu. Jestliže doma nemáte vanu, nebo obecně preferujete spíše sprchování, postará se o wellness oázu vonný sprchový gel a tělové mléko.

Víkend: Zklidňující dovolená

Někdy pouhé odpoledne k dostatečné relaxaci nestačí. Pak je zapotřebí si na ni vyhradit celý víkend. Ten lze strávit na odpočinkovém výletě, ale stejně tak může dokonalá relaxace proběhnout také doma.

Příprava je všechno: Abyste dokázali skutečně vypnout, bude potřeba trocha přípravy. Koneckonců nikdo nechce během dlouhého koupání myslet na hory nádobí v kuchyni. Proto raději vykonejte ty nejdůležitější úkoly již v pátek odpoledne, zbytek jistě počká do příštího víkendu. V dobách neustálé dostupnosti také neuškodí, když svým nejbližším a přátelům řeknete, že protentokrát si dáte pauzu a nebudete celý víkend k dispozici.

Pak už záleží jen na vás, jak svůj wellness víkend strávíte. Někdo upřednostňuje aroma koupel, někdo kosmetické procedury ve studiu, jiný se zase raději věnuje kreativním činnostem, jako je například kreslení, a někdo nejraději shlédne několik epizod svého oblíbeného seriálu.