Active Beauty
Balzámy, kúry & další: Kterou péči o vlasy opravdu potřebujete?

Balzámy, kúry & další: Kterou péči o vlasy opravdu potřebujete?

Vypadají vaše vlasy i přes veškerou péči matně? Pak o ně zřejmě pečujete až příliš. Čemu se vyvarovat a jak pečovat o vlasy ve zdravé míře?

To, co platí v péči o pleť, platí často i pro péči o vlasy: Méně je více! Protože pokud jsou vlasy matné a roztřepené, obvykle nepotřebují další vyživující péči, ale naopak spíše pauzu od ní. Přílišnou péči poznáte i podle toho, že se vlasy rychle staticky nabíjí a zároveň jsou splihlé.

 

Péče o vlasy: 3 znaky, že jste to s ní přehnali

  1. Příliš vyživující látky

Ne všechny vlasy potřebují bohatě vyživující látky. Když například balzám obsahuje hodně bambuckého másla, ale vlasy potřebují jen trochu hydratace, může jejich strukturu zbytečně zatížit.

Intenzivní péči v zásadě vyžadují jen chemicky ošetřené a zesvětlené vlasy. V tomto případě můžete intenzivní regenerační produkty používat k uzavření svrchní vrstvy po každém umytí.

Pokud naopak chcete vlasy snadno upravit i v mokrém stavu a nechybí jim přirozený lesk, obejdete se bez intenzivní péče. Balzám postačí použít jednou týdně. Do vlhkých vlasů byste přesto měli aplikovat bezoplachovou péči, aby se svrchní vrstva po umytí opět uzavřela.

  1. Zbytky se ukládají

Silikony mají již dlouhou dobu špatnou pověst. V některých produktech určených k péči o vlasy se však přesto stále nachází. Totéž platí pro umělý keratin. Ten může velmi namáhané vlasy sice vrátit do formy, ale zároveň je také přetížit. Zbytky z těchto umělých látek se v průběhu času totiž ukládají ve vlasech, které kvůli nim následně vypadají matně a bez života.

  1. Ingredience vysušují

Pokud vás i přes pravidelnou péči trápí suché kadeře, může to být způsobeno určitými ingrediencemi v pečujících produktech i tepelným stylingem. Včetně glycerinu, který se do spousty kosmetiky přidává, aby vlasům poskytnul lesk. V malém množství váže hydrataci, avšak v příliš velkém může vlasy vysušit.

Kromě toho věnujte při výběru šamponu pozornost přísadě „Sodium Laureth Sulfate“: Tyto čisticí tenzidy zajišťují, že šampon pění. Příliš mnoho z nich však vlasy a pokožku hlavy také vysouší. Takže si vždy pročtěte složení, výše uvedené látky by neměly stát příliš na začátku.

Správná péče o nadmíru opečované vlasy

Stejně jako našemu tělu prospívá občasný detox i vlasům. Zvláště, když se jim dosud evidentně dostávalo až moc péče. Pro odstranění všech zbytků z pečujících i stylingových přípravků použijte hloubkově čisticí šampon. Tyto takzvané Deep Cleansing nebo Clarifying Shampoos čistí vlasy a pokožku hlavy mnohem efektivněji než běžné šampony.

Dokonce se s nimi dají vytáhnout z vlasů silikony. Kvůli intenzivnímu účinku by se však neměly používat příliš často. Poté vmasírujte do vlasů jen nějaký lehký, hydratační přípravek, který uzavře horní vrstvu.