Active Beauty
3 nápady na ozdoby do vlasů na běžný den

3 nápady na ozdoby do vlasů na běžný den

Ať už jde o cop, drdol nebo rozpuštěné vlasy: Jednoduché vlasové stylingy se nyní mohou těšit z upgradu pomocí ozdob do vlasů. Protože co, to bylo dlouhé roky vyhrazené pouze pro holčičky, se nyní oslavuje na mezinárodních módních molech i beauty blozích pro dospělé. Mluvíme o pestrých a lesklých sponkách, gumičkách a čelenkách do vlasů. Pomocí nich se dají bez námahy vytvořit různé účesy odpovídající aktuální náladě.

Můžete pracovat s doplňky tón v tónu, které rozmístíte ke kořínkům nebo podél jedné strany pěšinky, i s pestrobarevnými gumičkami po celém temeni. Dovolené je zkrátka všechno. Na druhých se vám takový styling líbí, ale sami jste pro něj ještě nenašli odvahu? Tak se podívejte na naši inspiraci a tipy, jak vlasové doplňky správně použít, aniž by vypadaly přehnaně.

 

3 pěkné doplňky do vlasů a jak s nimi pracovat

  1. Čelenky

Čelenky musí být opravdu vidět. Aktuálně jsou velice trendy a žádané i na nošení během všedního dne zejména výrazné modely ze sametu. Na večer v koktejlovém baru se hodí extravagantnější modely s perlami a štrasy. Nebo se vám snad více líbí hedvábný šátek sepnutý nad čelem? Jedno je jisté: Takový výběr jako nyní tu ještě nebyl.

Tip na styling: Čelenky se obzvláště dobře vyjímají v natočených, rozpuštěných vlasech. K tomu přidejte pěšinku uprostřed hlavy a o blogerský look máte postaráno. Pozornost si však přitáhnete i v sleek looku nebo culíku. Jestliže jste zvolili okázale zdobenou čelenku, držte zbylý outfit ve střídmějším duchu. Vše vypadá ještě líp, když barvy ozdob ladí s oblečením.

  1. Sponky

Dosud jste sponky používali pouze jako neviditelné pomocníky pro zpevnění účesů? Pak přichází čas na jejich kreativní bezúčelové použití! Tato nenápadná ozdoba do vlasů se dá jako výrazná dekorace použít zejména ve zlaté, růžové nebo stříbrné barvě. Skvěle se hodí pro všechny, kteří si jen pomalu zvykají na perly, štrasy a barvy.

Tip na styling: Jestliže jsou sponky zformované do tvaru trojúhelníku, můžete je jednoduše proměnit na stylový, ale jednoduchý hřebínek do vlasů. Vlasy na temeni rozdělte do dvou širokých pruhů, ty dejte dozadu a sponkami je upevněte nejprve rovně, poté doleva a nakonec doprava, dokud nevznikne trojúhelník. Ještě jednodušší jsou takzvané „side stripes“: Pěšinku učesejte na bok a tu objemnější stranu připevněte 5 až 10 sponkami.

  1. Scrunchies gumičky

Právě přichází nová oblíbená ozdoba do vlasů pro fanoušky sepnutých účesů. Gumičky z devadesátých let totiž zkrášlí jakýkoliv jednoduchý účes, ať už jde o drdol vyčesaný nahoru, uvolněný nebo pevně sepnutý culík. A nejlepší na tom všem je, že svrchní látka na gumičce ochrání strukturu vlasů a nevytvoří na účesu záhyby.

Tip na styling: Vše závisí výhradně na vaší náladě a příležitosti. Toužíte po uvolněném looku? Pak se k vašemu stylu hodí hluboko posazený culík s volně nasazenou gumičkou. Jestliže však máte chuť spíše na návrat do devadesátých let a zvládnete to i po stránce outfitu, představuje ideální volbu culík posazený nahoru k temeni s výraznou scrunchie gumičkou.