Active Beauty
Vánoční nehty: Tipy pro sváteční období
Text: Theresa Haidinger

DIY

Vánoční nehty: Tipy pro sváteční období

Během čtyř adventních týdnů si naplno užíváme sváteční atmosféru a třeba si i lakujeme nehty. Tyto tři looky vánočních nehtů jsou v této sváteční sezóně v kurzu. Na své si přijde každý, od začátečníků až po profesionály.

Vánoční nehty: Jednoduchý ombré vzhled

Dobrý podkladový lak vyplňuje rýhy v nehtu a chrání ho před zabarvením. Naneste dvě vrstvy bílého laku na nehty a nechte zaschnout. V závislosti na preferencích naneste na houbičku červený, zlatý nebo borovicově zelený lak na nehty a opatrně jej naneste na špičky nehtů. Postup opakujte, dokud mezi oběma barvami nevznikne krásný přechod. Případné skvrny na nehtovém lůžku lze snadno odstranit vatovou tyčinkou namočenou v odlakovači. Pro větší lesk a třpytky zvolte vrchní lak s třpytivými částečkami.

Nailart: Candy cane nehty

V závislosti na variantě může být tento vzhled nehtů jemně vánoční nebo může být dokonalým vánočním lákadlem. Chcete-li jemnou verzi, nalakujte všechny nehty kromě prsteníčku klasickou červenou barvou. Prsteníček natřete bílou barvou a nechte dobře zaschnout. Namočte tenký štěteček na nehty (případně štěteček na oční stíny) do červeného laku a malujte šikmo přes bílý nehet. Začátečníkům se snáze dělá několik tlustých čar. Zde je důležité nechat červený lak na nehty dobře zaschnout (asi 10 minut), jinak se při nanášení vrchního laku vzor rozmaže. Pokud nejsou linie jednoduše rovné, může vám pomoci páska. Nezapomeňte však nejprve nanést rychleschnoucí vrchní vrstvu a nechat ji zcela zaschnout. V opačném případě by páska mohla lak na nehty odstranit. Nalepte pásku šikmo přes nehet a do mezer naneste červený lak. Poté ji ihned opatrně sloupněte. Chcete-li získat super vánoční vzhled, nalakujte si všechny nehty ve vlnkách jako na candy cane (cukrovinka – vánoční hůlka). Naneste další vrstvu pro dlouhotrvající efekt.

Károvaný vzor

Na vánoční nehty s kostkovaným vzorem potřebujete tři barvy laku na nehty. Vhodná je kombinace zlaté, červené a zelené barvy. Pro neutrálnější manikúru zvolte béžovou, červenou a černou barvu. Všechny nehty nalakujte základní barvou a nechte důkladně zaschnout. Namočte štěteček do jedné z akcentových barev a nakreslete podél nehtu co nejrovnější a nejtenčí čáru mírně vlevo od středu. Nakreslete příčnou čáru mírně nad středem nehtu. Nechte lak na nehty zaschnout a poté naneste třetí barvu. Pomocí dvou příčných čar rozdělte nehet na třetiny a design je hotový. Před nanesením vrchního laku počkejte, až vzor zcela zaschne, aby se nerozmazal. Díky matnému vrchnímu laku vypadají tyto vánoční nehty obzvlášť elegantně.

S těmito laky snadno docílíte vánočního vzhledu

Výdrž až 10 dní

„gelový lak na nehty Ultra Stay 220“
od s-he colour&style

Koupit na dm online shopu

Lesk a síla

„lak na nehty Super Shine & Stay 790 Dark Green“
od trend !t up

Koupit na dm online shopu

Dokonalé krytí

„gelový lak na nehty Ultra Stay 220“
od s-he colour&style

Koupit na dm online shopu

Krásné nehty až po 6 dní

„lak na nehty easy & SPEEDY 270“
od trend !t up

Koupit na dm online shopu