Active Beauty
Fixační sprej: aby váš make-up vydržel déle!
Text: , Margret Hoffmann

Setting sprej pro každý typ pleti

Fixační sprej: aby váš make-up vydržel déle!

Kouzelné zaklínadlo pro dlouhotrvající make-up zní: fixační sprej. Avšak setting spreje toho umí mnohem víc než jen zafixovat podklad, oční stíny nebo tvářenku!

K líčící rutině patří povinné přípravky a pak ty libovolné. Nejprve pleť vyčistíme a naneseme na ni základní péči, potom pomocí štětce pokračujeme dále s podkladovou bází, očními stíny a tvářenkou, řasenkou stejně tak jako rtěnkou a pudrem. Je to sice krásný proces, ale potřebuje svůj čas.

O to více nás může rozzlobit, když je celá ta práce po pár hodinách flekatá, rozpitá nebo usazená v záhybech tváře. Tajemství pro perfektní závěr líčení, které vydrží po celý dlouhý den, zní: fixační sprej. Tato průhledná mlha ve spreji se postará o sjednocenou pleť a o dlouhotrvající make-up.

Fixační sprej: 5 tajemství pro dlouhotrvající make-up

Vysoké teploty, vlhký vzduch nebo mastná pleť. Existuje mnoho důvodů, proč již po krátké chvilce není make-up perfektní. Místo toho, abyste měli celý den u sebe přeplněnou kosmetickou taštičku a neustále opravovali drobné chybky, potřebujete pouze dvě malé nádobky. Jednu doma v koupelně a druhou v kabelce: tito úžasní pomocníci se nazývají fixční spreje.

1. Co jsou fixační spreje?

Používáte lak na vlasy, aby vám dlouho držel účes a vrchní lak, aby vám co nejdéle ochránil barvu na nehtech? Fixační spreje nebo také setting spreje mají ten stejný úkol při líčení a fungují i u tekutých a pudrových podkladových bází. Postarají se o to, že make-up zůstane po celý den přesně takový, s jakým jste odcházeli ráno z domu.

2. Jak se setting sprej používá?

Dle druhu produktu se setting sprej aplikuje jako poslední krok při líčení. dm expertka Madelaine Sommerlat říká: „Fixační spreje jsou většinou v tekuté formě a nejlépe se nanáší pomocí krouživých pohybů. Na pleti rychle zasychají a make-up vydrží díky nim déle.“

Praktické produkty 2v1 fungují dokonce jako primer. Nanáší se jako základ před podkladovou bází a zároveň zafixují hotový make-up. „Zavřete ústa a oči a nastříkejte sprej na obličej pomocí krouživých pohybů zhruba ze vzdálenosti 30 cm. Nechte krátce zaschnout - a hotovo!“

3. Pro jaký typ pleti jsou spreje vhodné?

Existují fixační spreje, které jsou vhodné pro všechny typy pleti, ale také produkty, které se přizpůsobí speciálním potřebám. Věnujte tedy pozornost obsaženým látkám. Pokud máte citlivou smíšenou pleť, neměly by produkty obsahovat alkohol. Pro suchou pokožku vybírejte produkty se zvlhčujícími látkami, například s výtažkem z kokosu.

4. Má zakončení pomocí spreje vždy ten stejný efekt?

Díky fixačním sprejům můžete dosáhnout různých výsledků. Existují spreje s jemným glow efektem, které se hodí perfektně právě pro letní líčení, neboť zaručují lehce orosený vzhled. Matující spreje bojují především proti lesklým místům na obličeji. dm expertka Madelaine Sommerlat: „Pro každý typ pleti existuje ten správný sprej. Důležité je, pleť ráno a večer dobře vyčistit.“

Extra tip: pokud jste nanesli příliš mnoho pudru, nastříkejte fixační sprej na vatový tamponek a jemně poťupkejte obličej. Odstraníte tak z pleti přebytečný pudr.

5. Existují alternativy fixačních sprejů?

Průhledné zafixování je třešničkou každého looku a dokáže krásně osvěžit make-up. Podobný efekt má také termální voda, kterou nastříkáte na svoji pleť. Obsahuje cenné minerální látky, které pečují o zářivý vzhled a propůjčují pokožce glow efekt.