Menu

Depilace cukrovou pastou

Sladké odstraňování chloupků

Home » Krása » Depilace cukrovou pastou - 03.2017

Body sugaring neboli odstraňování chloupků cukrovou pastou se těší stále větší oblibě a nahrazuje bolestivější depilaci voskem. Vyzkoušejte cukr v netradiční podobě.

Hladká pokožka je stále žádaná, takže se nežádoucích chloupků snažíme pravidelně zbavovat. V dnešní době je možné vybírat z široké škály depilačních možností. Méně známý způsob představuje právě použití cukrové depilační pasty. Nejde přitom o žádnou moderní novinku. Údajně se jedná o vůbec nejstarší metodu odstraňování chloupků s tisíciletou tradicí. Používali ji již staří Egypťané, v arabských zemích si odedávna předávali z generace na generaci recept na sladkou depilační pastu nazývanou halawa. Někdy se proto také mluví o orientální depilaci.

Velká výhoda cukrové pasty spočívá v její šetrnosti a jednoduché manipulaci. Je stejně efektivní jako depilace voskem, ale přitom podstatně méně bolestivá. Na rozdíl od jiných depilačních metod se totiž chloupky vytahují z vlasového váčku (folikulu) po směru růstu, takže z velké části odpadá podráždění pokožky a pupínky typické pro následné zarůstání chloupků. Není proto divu, že si sugaring získává stále více příznivců, a to jak mezi ženami, tak i mužů.

Přírodní alternativa

Dalším plusem cukrové pasty je jistě i to, že jde o zcela přírodní výrobek bez přídavku chemie a snadno si ji můžete připravit i sami doma. Pastu si jednoduše namícháte z cukru, citronové šťávy  a vody, které společně povaříte, dokud hmota nezíská konzistenci tužšího medu. Čistě přírodní složení zároveň snižuje riziko podráždění nebo alergické reakce, takže je vhodná i pro citlivou pokožku. Její šetrnost navíc umožňuje také depilaci citlivých částí těla, jako podpaží, třísel nebo i chloupků na obličeji. Optimální délka chloupků pro jejich odstranění by přitom měla být 1,5 – 4 mm. Radost z dokonale hladké pokožky pak vydrží až několik týdnů.

Sugaring krok za krokem:

 1. zuckerpasteNež začnete: Před depilací je vhodné pokožku dobře očistit, aby nebyla mastná. Cukrová pasta pak k chloupkům lépe přilne.
 2. Aplikace: Cukrovou pastu je třeba ohřát přibližně na teplotu těla a poté ji nanést konečky prstů nebo pomocí špachtle tahem na depilované místo proti směru růstu chloupků. Rozetřete ji do tenké vrstvy asi 2 – 3 mm tak, aby hmota stále zůstala kompaktní. Nechte chvíli působit.
 3. Depilace: Na rozdíl od depilace voskem zde nejsou potřeba žádné speciální depilační pásky. Pasta se strhává jednoduše prsty, a to rychlým pohybem ve směru růstu chloupků. Nanesenou pastu není nutné strhnout najednou, ale postupně po částech. Zbytky pasty smyjte vlažnou vodou.
 4. Následná péče: Pokožku dobře osušte a ošetřete ji hydratační emulzí. Tip: Proti zarůstání chloupků je dobré provádět 2 – 3x týdně peeling, ale až přibližně třetí den po depilaci cukrovou pastou.

DIY aneb snadná příprava domácí depilační pasty

Budeme potřebovat:

 • 200 g cukru
 • 10 ml vody
 • 30 ml citronové šťávy

Jak na to:

 1. Cukr s citronovou šťávou smícháme v hrnci a dáme na sporák.
 2. Za stálého míchání přivedeme k varu a postupně přiléváme vodu.
 3. Ztlumíme plamen a necháme ještě asi 15 minut povařit. Přitom pravidelně promícháváme.
 4. Vzniklá cukrová pasta by měla mít zlatavou barvu a konzistenci řidšího medu.
 5. Pro zjištění optimální konzistence můžeme provést jednoduchý test. Lžičkou nabereme malé množství cukrové pasty a vložíme ji do sklenice se studenou vodou. Pokud se v ní hmota rozpustí, je ještě příliš řídká a je třeba ji déle povařit. Jestliže naopak ztvrdne a začne se lámat, znamená to, že už příliš ztuhla. V tom případně ji můžeme rozředit trochou citronové šťávy.
Nahoru
OKDalší informace