Menu

Holení intimních partií

Připravte své intimní partie do bikin

Home » Krása » Holení intimních partií - 06.2018

K dokonalému oholení intimních partií vede mnoho cest. Je jen na vás, kterou si zvolíte jako tu nejlepší.

Ačkoliv se to zdá až neuvěřitelné, s blížícím se létem se více než jasněji prokazuje, že i holení intimní zóny podléhá trendům. Ženy se uchylují například k tzv. landing strip, tedy tenkým proužkům, nebo kompletní, brazilské depilaci. Avšak pod bikinami nosí ženy i kreativní výtvory v podobě nejrůznějších geometrických tvarů. Přírodní porost si dnes spojujeme spíše už s vyhynulými druhy. Stále hledáme nové, lepší metody, jak se nežádoucích chloupků zbavit. Ačkoliv patří mokré holení stále k nejoblíbenější stálici, šlape jí na paty hned několik dalších způsobů.

Metoda 1: Epilátor

Jak to funguje?

Při holení pomocí epilačního strojku bývají chloupky pomocí pinzet vytržené přímo z kořínku schovaného pod pokožkou, místo toho, aby byly pouze přeříznuté na povrchu. Právě kvůli vytrhávání patří epilace k bolestivějším postupům, ale vše záleží na individuální citlivosti. Zatímco některé ženy si na bolest vcelku rychle zvyknou a přirovnávají ji jen k mírnému štípnutí, jiné považují epilátor za úhlavního nepřítele způsobujícího až extrémně nepříjemnou bolest. Pokud trpíte už při epilaci nohou, raději se intimní zóně úplně vyhněte. Její citlivost bývá totiž ještě mnohem vyšší. Epilátoru však nemůžeme upřít jednu nespornou výhodu, a to tu, že výsledek vydrží velmi dlouho. Chloupky potřebují většinou měsíc, aby opět spatřily světlo světa v celé své kráse.

Produktový tip:

Balea depilační voskové pásky s aloe vera a mandlovým olejem nabízí velmi snadnou, účinnou a dlouhotrvající epilaci v oblasti bikin.

Metoda 2: Vosk

Jak to funguje?

Tento způsob holení většinou doprovází zaťaté zuby. Chloupky se pokryjí teplým nebo studeným voskem, většinou ve směru růstu. Poté přichází ta nejnepříjemnější část, tedy odtržení vosku spolu s chloupky proti směru růstu. Abyste docílila optimálního výsledku, měla byste vydržet a nechat chloupky nejprve narůst do délky alespoň 5 mm. Vosk je poté snadněji obalí. Dobrou zprávou je, že počáteční nepříjemná bolest s každou další procedurou klesá. Když vydržíte, bude vás těšit hladký dotek po dobu až čtyř týdnů.

Produktový tip:

Balea depilační vosk roll-on s příjemnou vůní lesních plodů odstraňuje obzvláště rychle a efektivně chloupky s dlouhotrvajícím výsledkem.

Metoda 3: Depilační krém

Jak to funguje?

Depilační pěny, krémy, gely i roll-ony vniknou dovnitř chloupku a naruší jeho strukturu natolik, že chloupek po chvíli sám odpadne. Jedná se o krátký a jednoduchý proces, který zvládnete kdykoliv v pohodlí své koupelny. Z výsledku se tentokrát budete moci těšit kolem deseti dní, protože při tomto způsobu depilace neodstraníte chloupek i s kořínkem. Rizikový faktor u depilačních přípravků představují chemické látky ve složení, které mohou způsobovat alergické reakce a v žádném případě nesmí přijít do kontaktu se sliznicí.

Produktový tip:

Balea depilační krém pro citlivou pokožku se slunečnicovým olejem, bambuckým máslem a výtažkem z hedvábí a lotosu odstraňuje chloupky velmi jednoduše, ale spolehlivě a zanechá tak pokožku krásně hebkou a hladkou.

Nezapomeňte vždy nejprve otestovat kožní snášenlivost přípravku. Naneste jej na malé místo a počkejte, zda bude vše v pořádku.

Metoda 4: Cukrová pasta

Jak to funguje?

Depilace cukrovou pastou má stejně efektivní účinky jako vosk, avšak nepodstoupíte při ní tolik bolesti. Tato metoda slibuje hladké oholení po dobu čtyř až osmi týdnů. Cukrovou pastu stačí mírně ohřát v mikrovlnné troubě, nanést po směru růstu chloupků, důkladně přitlačit, aby přilnula, a poté opět odtrhnout proti směru růstu. Díky svému přírodnímu složení nezpůsobuje cukrová pasta podráždění ani začervenání, a dokonce působí protizánětlivě.

Produktový tip:

Balea zklidňující krém po holení pečuje o namáhanou pokožku po holení. Složení s provitamínem B5, aloe vera, pečujícím bisabololem, alantoinem a výtažkem z magnolie se stará o namáhanou pokožku a zásobuje ji hydratací.

Náš tip: Používejte od třetího dne po depilaci dvakrát týdně peeling a zamezte tak zarůstajícím chloupkům.

Metoda 5: Mokré holení

Jak to funguje?

Mokré holení si získalo srdce největšího množství žen. Zvládnete jej rychle, jednoduše, bezbolestně a levně. Na chloupky se nanese holicí pěna nebo gel. Doporučujeme nechat ji chvilku působit. Poté chloupky jednoduše oholte pomocí žiletky ve směru růstu. Ačkoliv chloupky začnou opět vystrkovat růžky už po jednom až třech dnech, drží se tato metoda stále na přídi v oblíbenosti.

Jak docílit perfektního oholení

 • Díky koupeli nebo alespoň sprše před holením chloupky změknou, díky čemuž je snadněji odstraníte.

 • Pokud se oholíte večer, dopřejete pokožce do druhého dne dostatek času na regeneraci.

 • Příliš dlouhé chloupky nejprve zkraťte, aby nezanášely holicí strojek.

 • Peeling mezi dvěma oholeními napomáhá odstranit mladé chloupky, které teprve začínají rašit z folikul. Jeho použitím předejdete nepříjemnému pálení pokožky kvůli příliš brzkému holení.

 • Nepodceňujte vybavení. Bez holicí pěny nebo gelu a kvalitní žiletky důkladného oholení nikdy nedosáhnete.

 • Tupé břity jsou noční můrou pro každou pokožku a zárukou podráždění a zarůstajících chloupků. Břity byste měla vyměnit každých šest týdnů.

 • Vždy holte po směru růstu a pokožku se pokuste trošku napnout. Břity tak ke chloupkům snadněji proniknou a vyhnete se podráždění.

 • Po každém holení potřebuje pokožka dostatek péče. Ta v intimních oblastech především. Proto si pořiďte zklidňující krém po holení, ideálně s aloe vera.

 • Pokud možno, vyhněte se přípravkům s obsahem alkoholu.

 • V případě podráždění intimních partií je poprašte dětským pudrem, který působí protizánětlivě.

 • Po holení se vyhněte saunám a náročnému cvičení. Bakterie obsažené v potu by vám v bikinách mohly napáchat nepříjemnosti.

Nahoru
OKDalší informace