Active Beauty
5 letních zvyků do podzimního počasí

Pro dobrý pocit

5 letních zvyků do podzimního počasí

Když se dny zkracují a dlouhé noci tíží naši náladu, přejeme si trochu letního pocitu: Chvilku se koupat na slunci, procházet se u jezera, grilovat a smát se s přáteli dlouho do noci.
Léto nás bohužel pomalu opouští, ale jeden či dva zvyky z tohoto ročního období si můžeme ponechat. A v chladném období, kdy nutně potřebujeme trochu prázdninového pocitu, si na ně zase vzpomeneme. Tyto letní zvyky bychom rozhodně měli dodržovat:

5 letních zvyků: Na které nezapomínat? 

1. Choďte častěji ven

V létě jsme často a rádi venku. Ať už u moře, na zahradě, na horách nebo v lese. Dostáváme do sebe tedy nejen tuny čerstvého vzduchu, ale také vitamínu D. Zejména v chladném období, kdy sluníčko svítí méně, už tento blahodárný vitamín tak snadno neseženeme. Takže: Vyjděte, ať ho můžete nasbírat co nejvíce. Užijte si krásnou procházku mezi zlátnoucím listím. 


2. Zkuste něco nového

Znáte to také: Na dovolené se náhle ocitnete na banánovém člunu nebo surfovém prkně nebo prozkoumáváte starou krápníkovou jeskyni? Zkoušet nové věci je na dovolené často mnohem jednodušší, než je tomu v běžném životě. Vzpomeňte si proto na pocit z krápníkové jeskyně a vrhněte se i v chladném počasí do nečekaných dobrodružství. Vyrazte například na sněžnicích na procházku nebo bobujte.
 

3. Udělejte si fotostěnu

Prohlížení fotek z dovolené dokáže navodit tu správnou letní náladu. Popadněte tedy své nejlepší obrázky z dovolené a použijte je k vytvoření krásné fotostěny. Kdykoli budete potřebovat trochu letního, sluncem prozářeného pocitu, postačí vám pohled na prázdninovou fotostěnu. Nebo dokonce dva. Je dokázáno, že častější pohled na krásné obrázky nás dělá šťastnějšími.


4. Napište si cestovní deník

I slova nás mohou zavést do světa studených nápojů, horkých beatů, léta, písku a moře. Proto si na příští dovolené pište zážitky do pěkného cestovatelského deníku. Až začnete toužit po létě, otevřete knížku a ponořte se do svého prázdninového světa. Mimochodem, psaní je zvyk, který byste si měli ponechat: Zde si přečtěte, jak můžete pomocí psaní deníku být šťastnější.


5. Naučte se nový jazyk

Příští letní prázdniny pojedete do Španělska? Skvělé, pak se můžete těšit na zimní večery a připravit se. Naučte se pár slov španělsky. Nejen, že se na dovolené domluvíte v místním jazyce, můžete také v zimě ochutnat paellu v ústech, cítit jižní slunce na kůži, cítit slanou mořskou spršku...