Active Beauty
Vodní vlna: Aktualizace klasiky
Text: Magdalena Jahn

Retro vibe, moderní interpretace

Vodní vlna: Aktualizace klasiky

Nesnili jsme všichni o vlasech jako ve filmu Velký Gatsby? S novou interpretací vodní vlny se tento sen stává skutečností. Styling možná není tak elegantní jako ve 20. letech minulého století, ale moderní verze slibuje přinejmenším stejně vzrušující stylové momenty.

Vodní vlna – pro každodenní nošení a snadno proveditelná

Jedna vlna se v pravidelných intervalech střídá s druhou... To, co na první pohled působí jako snové déjà vu nadcházející letní dovolené, je ve skutečnosti skvělé řemeslné zpracování. Protože málokterý účes vyžaduje tolik zručnosti, času a trpělivosti jako styling vodní vlny.
Ale protože čas je vzácný a ne každý z nás má kadeřnické schopnosti Odile Gilbert nebo Jen Atkin, vrací se nyní vznešený účes v moderní, nekomplikované úpravě, která je vhodná pro každodenní nošení.


„S-Waves“ – tak bude vypadat vodní vlna v roce 2023


Základ

V porovnání s klasickou vodní vlnou jsou „S-Waves“ mnohem rockovější a divočejší. Nicméně díky sofistikované kombinaci XL vln v kombinaci s moderními plážovými vlnami vyzařují nádech retra, pro který je tento účes právě tak oslavovaný. Jaký je však význam tohoto názvu? Vysvětlení je snadné, jednotlivé vlny by neměly být jemné, ale jasně rozpoznatelné a nápadně zakřivené. Abyste toho dosáhli, jsou kadeře tvarované – připomínají písmeno „S“. Pro styling nové trendové vlny tedy potřebujete vlasy dlouhé alespoň po bradu.


Styling pomocí žehličky na vlasy

Vlny ve tvaru písmene „S“ se vždy tvoří na suchých vlasech. Než začnete, měli byste nejprve použít tepelnou ochranu. Poté část vlasů na temeni hlavy sepněte a první pramen vložte do žehličky na vlny. Podržte jej tam několik sekund a poté jej opět vložte do posledního žlábku téže vlny, tím vytvoříte charakteristický esovitý tvar. Tento postup opakujte pramen po prameni až do celé délky. Čím širší je pramen vlasů, tím větší je vlna a retro efekt. Nakonec vlasy pečlivě pročešte, naneste trochu laku na vlasy a je hotovo.


S žehličkou na vlasy k vysněnému účesu

I zde se nejprve použije tepelná ochrana a poté se horní část vlasů sepne. V této variantě se žehlička na vlasy pohybuje klikatým pohybem od kořínků ke konečkům po pramenech vlasů – vznikají tak malé oblouky, které dodávají hřívě dynamiku. Po vychladnutí vlasů je třeba vlny zafixovat pořádným množstvím laku na vlasy nebo kulmovacího gelu, aby vydržely co nejdéle a zůstaly krásné.


Co je potřeba ke stylingu

Nejdůležitějšími nástroji pro vodní vlny jsou tepelný sprej, sponka na vlasy, žehlička na vlny nebo žehlička na vlasy, lak na vlasy nebo kulmovací gel, a pokud chcete, můžete použít také lesklý sprej.