Active Beauty
Tmavá rtěnka bude slušet každému: 5 tipů
Text: Margret Hoffmann

Tmavé rty

Tmavá rtěnka bude slušet každému: 5 tipů

Švestky, bobule, nebo lilek: Tmavé barvy rtů jsou charakteristické pro nejnovější trendy podzimního líčení. S našimi tipy bude váš look dokonalý a to nejen na červeném koberci!
Rty nyní svádějí k polibku v mystických barvených odstínech. Doposud byly sytě červené rtěnky a bobulové odstíny zárukou úspěchu na červených kobercích po celém světě. To se nyní ovšem mění a tento look se rozšiřuje i do běžného života. Styl hvězd se totiž nehodí jen pro slavností příležitosti. Tmavé rty také pasují k nejnovějším módním trendům jako jsou ostře střižené kalhotové kostýmy, kožené outfity nebo útulné úplety, a vyzařují sílu a ženskou emancipaci.


Tmavé rtěnky: 5 tipů pro nalíčení

1. Tyto tmavé barvy jsou trendy

Tmavé rty se letos na podzim stávají hlavními hráči našeho líčení. Aktuální barevná paleta je jako recept z vegetariánské kuchařky a láká na pochoutky jako je lilek, švestky nebo borůvky. Chcete-li vyzkoušet tento nový trend, je klíčem k úspěchu rovnoměrná pleť. Před nanesením podkladové báze naneste prsty korektor, který zakryje tmavé stíny a červená místa. Na závěr použijte transparentní pudr, který zaručí dlouhotrvající krytí.


2. Tmavá rtěnka: Správná aplikace

  • Extra péče: Zejména v chladnějších měsících se naše rty snadno vysušují. Proto je před nanesením rtěnky dostatečně hydratujte. Tip: Dvakrát týdně použijte peeling na rty, abyste odstranili odumřelé kožní buňky, a poté rtům dopřejte pečující masku.
  • Pracujte přesně. Nejprve naneste korektor na rty. Vytvoříte tak kontrastnější linii rtů. Pak obtáhněte rty konturovací tužkou v barvě rtěnky a rozetřete ji směrem ke středu. Tak dokonale rty orámujete a barva se nebude usazovat v malých záhybech. Díky tomu také lépe vydrží.
  • Použijte štětec! Zatímco neutrální nebo jemné barvy můžete rychle nanést, tmavé barvy vyžadují přesnou aplikaci. Tip od vizážistky Karly Godoni: „S malým štětcem se lépe pracuje a je to také hygieničtější! Jednoduše barvu z rtěnky rozetřete pomocí štětce od středu rtů.“
  • Lesk nebo bez lesku? Po nalíčení rtů se ještě můžete rozhodnout mezi matným nebo lesklým finišem. Pokud se rozhodnete pro lesk, naneste ho lehce doprostřed rtů. Automaticky se rozprostře díky tělesné teplotě, radí Karla Godoni.

3. Která barva se hodí k mému odstínu pleti?

Zapomeňte na zastaralá stylingová pravidla typu „blondýnkám tmavá rtěnka nesluší“! Výběr správné barvy rtěnky souvisí spíše s vaším odstínem pleti. Pokud máte teplý podtón pleti (zlatý typ pleti) volte teplé, žluté tóny (např. tmavě cihlově červenou, odstíny hnědé). Studené podtóny pleti rozzáří barvy v chladném barevném odstínu s modrými podtóny (např. výrazná tmavě červená nebo fialová).


4. Mohu použít tmavý odstín, pokud mám úzké rty?

Přes úzké rty a tmavé barvy rtěnek nejede vlak? V žádném případě! Avšak musíme být upřímní: matné zakončení má tendenci rty zmenšovat. Proto se budeme řídit triky vizážistů: Obtáhněte konturu rtů velmi mírně za vnějším okrajem konturovací tužkou. Na závěr naneste doprostřed rtů trochu rozjasňovače a ústa budou hned vypadat plnější!


5. Dělají mě tmavé rty starší?

Tmavé rty mají jeden image problém. Říká se, že jejich nositelky dělají starší. No a co? Nosíme to, co se nám líbí. Protože upravený vzhled je vždy krásný a ten, kdo se cítí dobře, vyzařuje tak jako tak mladistvou svěžest!