Active Beauty
Tetování v létě: Jak o něj pečovat?

Tipy

Tetování v létě: Jak o něj pečovat?

Tetování, ať už čerstvé, nebo již zahojené, vyžaduje v létě zvláštní péči, aby nedošlo k poškození uměleckého díla. Tyto tipy ochrání vaše tetování v létě:

Měli byste se nechat tetovat v létě?

V zásadě není nic špatného na tom nechat se tetovat v létě. Jediný problém je, že se se svým novým uměleckým dílem nemůžete hned pochlubit na pláži. Čerstvé tetování se hojí šest až osm týdnů. Předtím by tetování nemělo být vystaveno slunečnímu záření a neměli byste na něj aplikovat žádný opalovací krém. Pokud je nezhojené tetování vystaveno slunci, může snadno dojít ke spálení UV zářením. Může také vyvolat zánět nebo alergické reakce.

V létě jsou teploty často vysoké, ale přesto je třeba co nejvíce zabránit pocení, protože to může bránit procesu hojení tetování. Proto je nejlepší nosit v létě pohodlné a prodyšné oblečení, které zakrývá tetování.

Pokud se tetování zahojilo teprve nedávno, nezapomeňte použít opalovací krém na citlivou pokožku. Měl by být bez parfemace, aby se minimalizovalo riziko podráždění pokožky. Během hojení se vyhýbejte vodě, protože sůl, písek a chlor mohou kůži podráždit.

Péče o tetování v létě

Starší tetování také ohrožuje UV záření. Může u nich dojít k vyblednutí nebo změně barvy, zejména pokud byly na tetování použité světlé odstíny. Barva tetování může také stékat, což způsobí ztrátu ostrosti kontur vzoru.

Tetování byste měli vždy chránit krémem s ochranným faktorem 50, protože tetovaná kůže je velmi citlivá na slunce a náchylnější ke spálení. Proto se kolem poledne, kdy je UV záření nejvyšší, raději uchylte na stinné místo.


Tyto produkty budou v létě pečovat o vaše tetování a chránit je:

Mast na péči o tetování

Balea zklidňující a ošetřující mast s panthenolem na tetování byla speciálně vyvinuta jako výživná péče a ošetření. Složení s hydratačním extraktem z panthenolu a březové kúry dodá namáhané pokožce úlevu a zanechá ji příjemně vláčnou.

Koupit na dm online shopu

Proti UVA i UVB záření

SUNDANCE voděodolný sprej na opalování Sport OF 50 poskytuje vysokou a spolehlivou ochranu při aktivním pohybu. Obsahuje technologii s chladivým efektem, který se aktivuje na rozpálené pokožce a nabízí tak dlouhotrvající pocit svěžesti. Sprej na opalování Sport je vhodný také pro ochranu pokožky hlavy. SYMDEO technologie navíc působí proti vzniku tělesných pachů.

Koupit na dm online shopu