Active Beauty
Přitažlivý dekolt: Jakých chyb se při péči dopouštíme

Krásná ňadra

Přitažlivý dekolt: Jakých chyb se při péči dopouštíme

Ať už máte malá, nebo větší prsa, upravený dekolt nikdy nevyjde z módy a zdůrazní vaše přednosti. Pečujte proto o tamní pokožku obzvláště pečlivě.
Díky správné péči můžete předcházet zarudnutí a vzniku nehezkých skvrn. Jakých chyb při péči o dekolt by se měly ženy vyvarovat? 
 

1. Nulová péče o dekolt

Stejně jako pleť na obličeji je i pokožka v dekoltu obzvláště tenká a není tedy tak dobře prokrvovaná. Právě proto se v této oblasti často tvoří vrásky a šedé či tmavé skvrny. Na rozdíl od tváře však těmto partiím nevěnujeme dostatek pozornosti. Přitom pravidelné používání peelingu dokáže zdejší pokožku krásně rozzářit. Pomoct mohou také masáže: Pokožku masírujte válečkem z růženínu, který stimuluje krevní oběh. Váš dekolt tak přirozeně zrůžoví.

2. Nedostatečná hydratace

Na hrudníku často vznikají suchá místa, jelikož je zde málo podkožní tukové tkáně. Právě proto je potřeba pokožku intenzivně hydratovat. Pomoct vám s tím může speciální krém, séra či masky určené přímo na dekolt. Využít však můžete i přípravky na obličej. Také dodržujte dostatečný pitný režim, nejenže se vypne váš dekolt, ale voda prospěje celému tělu.
 

3. Nulová sluneční ochrana

Vystavování dekoltu má i své stinné stránky: Citlivou pokožku na hrudi může velice rychle podráždit sluneční záření. Proto nezapomínejte tuto část těla denně namazat také krémem s ochranným faktorem. Zabráníte tak nepříjemným spáleninám, pigmentovým skvrnám a předčasnému stárnutí pokožky.

 

4. Příliš mastné přípravky

Pro vaše poprsí je dostatečná hydratace důležitá, ale vybírejte spíše lehčí přípravky místo hutných, mastných krémů. Více totiž vždy neznamená lépe: Pokud se krém dostatečně nevstřebá, mohou se na pokožce objevit pupínky.


5. Vystavování vnějším podnětům

Často se chceme v hlubším výstřihu pochlubit nejen dekoltem, ale také oblíbeným náhrdelníkem. Zejména bižuterie však může pokožku hodně podráždit. Proto věnujte pozornost kvalitě materiálů, z nichž si šperky vybíráte. Pokud s pupínky a zarudnutím již bojujete, zkuste vynechat parfém nebo použít jiný. I ty totiž mohou zdejší jemnou pokožku dráždit.