Active Beauty
Tipy na účesy s přirozenými loknami

Tipy na účesy s přirozenými loknami

Krátké či dlouhé, s pěšinkou i ofinou: Přirozené vlny skutečně přitahují pohledy. Musíme se o ně však správně starat a upravit je. Máme pro vás ty nejlepší tipy pro vlnité vlasy přímo od profesionála.

Vlnité vlasy pozor, nadešel váš čas! Jestli letos v létě něco milujeme, pak jsou to divoce kudrnaté kadeře, které nám připomínají, jaké to je cítit se drze a svobodně. Ale to, co přirozeně vypadá, potřebuje také hodně péče a zejména správný střih.

Kudrnaté účesy: Krásné jako nikdy předtím

  1. Základem je dobrý střih

Základ pěkně upraveného kudrnatého účesu tvoří správný střih. Jenže ne všechny vlny se chovají stejně. Při výběru střihu záleží na síle přirozených vln a struktuře daných vlasů. Pokud chcete nechat vlny vyniknout, měli byste si nechat vlasy postupně sestřihat a vytvarovat například pomocí techniky brick cut. Ta zajistí více objemu již od kořínků. Ve chvíli, kdy vnější linie začne působit prořídle a část u hlavy ploše, je čas na zkrácení.

 

  1. Péče: Lokny potřebují hydrataci

Péče vždy musí odpovídat požadavkům vlasů, které se mohou měnit v závislosti na sezóně i věku. Jelikož kudrnaté vlasy bývají hodně suché, potřebují extra porci hydratace již v šamponu. Pro krásně lesklé vlasy doporučujeme péči s aloe vera a vlasové oleje. V případě olejů si však dejte pozor, aby nebyly příliš těžké a nenarovnaly vaše vlny.

Tip: DIY hydratační kúry na vlasy si můžete vyrobit z několika málo přísad i doma.

  1. Fénování: Sušení na vzduchu nebo difuzérem

Velmi silné přírodní vlny je nejlepší nechat proschnout na čerstvém vzduchu, protože tím samy rychle nabydou na objemu. Ty slabší je naopak lepší načechrat pomocí difuzéru při fénování, ideálně v předklonu, což opět zvýší objem.

  1. Styling: Odstranění uzlíků

Aby kudrny vypadaly opravdu pěkně a ne příliš zanedbaně, měli byste je po mytí důkladně pročesat kartáčem, abyste uvolnili všechny případné uzlíky. Vlasy vám pomůže zkrotit pěnové tužidlo nebo krém na vlnité vlasy. I když přirozeně vlnité vlasy můžou vypadat divoce a nezkroceně, tajný tip zní: Zvýrazněte jednotlivé prameny a rozzařte je například pomocí spreje pro lesk vlasů nebo voskem na vlasy.

Tip: Pokud mají vaše lokny spíše tendenci splihnout, podpořte je kulmou nebo žehličkou na vlasy. Nebo ještě jednodušší: Navlhčete je trochou vody a znovu načechrejte.