Active Beauty
Sluneční ochrana: Nezapomeňte na vlasy

Sluneční ochrana: Nezapomeňte na vlasy

Slunce, písek a voda: Pro naši duši blaho, ale pro pokožku a vlasy něco nemyslitelného. Neboť zatímco většina z nás přistupuje k péči o svou pokožku během opalování a pobytu u vody i po něm alespoň trochu zodpovědně, na své vlasy zcela zapomínáme. Přitom pokožka na hlavě i samotné vlasy také potřebují dostatečnou ochranu před slunečním zářením.

Sluneční ochrana pro vlasy? Proč je také důležitá

Ani díky intenzivním hydratačním kúrám se nechtějí vaše vlasy zotavit, třepí se a ztratily lesk? V takovém případě přišla péče bohužel už pozdě. Na rozdíl od naší pokožky a jejího spálení nereagují vlasy na poškození slunečním zářením okamžitě. Poškození se projeví až poté, co pronikne do hloubky vlasů.

V důsledku intenzivního slunečního záření může dojít k oslabení keratinové struktury a následně k lámání vlasů. Ty jsou zplihlejší a kvůli slunci také bledne jejich barva, přirozená i ta umělá.

3 Tipy: Před čím zejména musíme v létě chránit své vlasy

  1. Zbytky chlorované i slané vody

Na rozdíl od pokožky můžeme své vlasy před slunečním zářením kompletně ochránit jen stěží. Takže až zase radostně skočíte do bazénu a nasytíte se vodních radovánek, důkladně ze svých kadeří vymyjte veškerou chlorovanou vodu. Zbytky chlóru totiž mohou měnit světlé odstíny i barevné melíry. A částečky soli z moře zase narušují strukturu vlasu a zdrsňují ji. Po opláchnutí ošetřete vlasy pečujícím sprejem s ochranným UV faktorem. Ten večer opět důkladně umyjte šamponem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Vyblednutí a zbarvení světlých odstínů

Melanin, barvivo obsažené ve vlasech, působí jako přirozená ochrana před sluncem. Ale protože světlé vlasy (stejně jako světlá pokožka) obsahují melaninu méně, vyžadují o něco více péče než ty tmavé. Slunce dokáže blonďaté vlasy mnohem silněji vybělit a tím také poškodit. V kombinaci s chlorovanou vodou vás pak mohou v účesu překvapit nepříjemné nazelenalé tóny. Proto používejte speciální čisticí šampony, které z vlasů vymyjí veškeré usazeniny a nečistoty.

Tip: Pokud se bojíte přílišného třepení vlasů v důsledku slunečního záření, naneste na ně ihned po koupání pečující vlasovou kúru, kterou opláchněte až doma ve sprše.

 

  1. Spálená pokožka hlavy

Ačkoliv ženy většinou nenosí kratičký sestřih nebo pleš, dokáží sluneční paprsky proniknout k pokožce hlavy, zejména v oblasti pěšinky nebo kolem obličeje. Pokožku hlavy nedokáží před spálením ochránit ani ochranné spreje určené na vlasy. Takže pokud nechcete nosit klobouk nebo jinou pokrývku hlavy, ošetřete pokožku pomocí transparentního spreje na opalování. Ten většinou nemastí tolik jako krém a také za sebou nezanechá bílý film. V létě často střídejte pěšinku na různých místech a nezapomeňte na opakované nanášení spreje.