Active Beauty
Silver šampon rozzáří šedé i blond vlasy

Silver šampon rozzáří šedé i blond vlasy

Na vlasy, které místo blonďaté chytnou spíše žlutý nádech, a na šedivé kadeře, které vypadají unaveně, místo aby svěže zářily, pomůže takzvaný silver šampon. Musíte však znát pár triků, jak ho správně používat.

Šedivé vlasy už dávno nenosí jen starší dámy, jsou žádané i u mladé generace. Především, když září v chladných, jasných odstínech stříbrné až ledově šedivé barvy. A blonďaté pramínky, ať už nabarvené nebo přirozeně zesvětlené, vždy přitáhnou pozornost.

Co je vlastně silver šampon?

Jedná se o šampon, do nějž se kromě čisticích esencí přimíchávají také fialové barevné pigmenty. V nauce o barvách se fialová považuje za doplňkovou barvu žluté. Znamená to, že se tyto dva odstíny vzájemně neutralizují. Možní to zní komplikovaně, ale skvěle to funguje právě na účesech: Když se setkají fialové pigmenty s vlasy, vymažou z nich žlutavý nádech. Vlasy okamžitě působí chladněji, svěžeji, jasněji a celkově zářivěji.

Blond, hnědé, šedé? Pro koho je silver šampon vhodný?

Jelikož po jeho použití působí vlasy světlejším a chladnějším dojmem, hodí se zejména pro blonďaté a šedé kadeře. Roli nehraje ani to, zda byly vlasy obarvené, nebo se jedná o přirozenou barvu. Vždy jde o to, aby se looku odebral teplý, žlutý nádech, který způsobuje, že blonďaté vlasy vypadají nepřirozeně a šedé unaveně. Naopak brunety by ho používat neměly. Jednak proto, že fialové pigmenty by na tmavých vlasech jen stěží vytvořily viditelný efekt, a také proto, že zlaté nuance bývají u hnědých vlasů naopak žádané.

Škodí silver šampon vlasům?

Ne, pro vlasy – barvené ani přirozené – není nijak škodlivý. Fialové pigmenty totiž nepronikají dovnitř vlasů, ale ukládají se na jejich povrchu jako krycí vrstva. Jinak se chovají u speciálních přípravků, které vytahují žluté pigmenty z vlasů ven pomocí chemického procesu.  Silver šampony mají v porovnání s nimi sice slabší efekt, ale k vlasům jsou značně šetrnější.

Správné použití silver šamponu

Používá se stejně jako běžný šampon. Naneste ho na mokré vlasy, důkladně vmasírujte a nechte působit. Čím déle necháte šampon působit, tím lépe. Vydržte alespoň pět minut. Ještě lepšího efektu dosáhnete, když budete šampon používat pravidelně. Fialové pigmenty se z vlasů časem vymyjí. Zářivý efekt tak dokáže zajistit jen pravidelné a trvalé používání silver šamponu.

A co když u někoho silver šampon nefunguje?

Působení šamponu závisí na kvalitě vlasů, ale také na intenzitě žlutého nádechu. Existují však dva triky, které mohou účinek značně zintenzivnit. Zaprvé: Šampon nenanesete na mokré, ale na suché vlasy a necháte ho působit minimálně deset minut, než ho smyjete. Zadruhé: Po nanesení šamponu se posadíte na přímé sluneční světlo. UV záření podstatně zintenzivní efekt zesvětlení.