Active Beauty
Sérum na řasy: Vše o účincích i použití

Sérum na řasy: Vše o účincích i použití

Dlouhé a husté řasy, kdo by po nich netoužil? Sérum na řasy nám k nim může pomoct. Které aktivní složky se o to postarají a další tajné tipy přímo od zasvěcených odborníků.

Barva na řasy, magnetické nebo nalepovací řasy: Většina z nás vyzkoušela, co bylo v našich silách, abychom docítili dechberoucího pohledu. Ale dříve či později kouzlo zmizí. Sérum na řasy to může změnit. Díky němu by nám téměř přes noc měly růst husté, dlouhé řasy. Jak to může fungovat?

 

Jak působí sérum na řasy

  1. Účinné látky podněcují růst řas

Sérum na řasy obsahuje substance podporující růst, které řasy prodlouží. Působí podobně jako hormony a prodlužují fázi růstu vlasových folikulů. Zpravidla se využívají dvě účinné látky: Buď jde o synteticky vyráběnou variantu hormonu prostaglandinu, nebo o přírodní olej z korálů, tzv. Black Sea Rod Oil. Ale růst řas mohou podpořit také přírodní látky, jako například proteiny z lupiny.

Důležité také je, aby sérum neobsahovalo parfémy, barviva a medikamenty. Především těhotné a ženy s citlivou pokožkou by si měly dávat při výběru séra pozor, aby neobsahovalo hormony a působilo na přírodní bázi, například jako alverde sérum na řasy s kofeinem.

  1. Hustší řasy díky delší fázi růstu

I všichni, kteří sice mají dlouhé, ale příliš řídké řasy, se mohou po pár týdnech pravidelného používání těšit z většího objemu. Neboť účinné látky v séru prodlužují cyklus růstu řas. Díky tomu vypadnou řasy až ve chvíli, kdy jsou delší a hustější než obvykle. Příjemný vedlejší efekt: Řasy se také více zatočí, aniž by bylo potřeba použít řasenku.

Věděli jste, že pozitivní účinek hormonů na řasách byl objevený náhodou? Pacienti užívající na léčbu kapky do očí totiž najednou měli znatelně delší a hustší řasy.

Jak nanášet sérum na řasy

  • Sérum by se mělo aplikovat přímo na horní linii řas (ne přímo na řasy, ale spíše k jejich kořínkům) po dobu čtyř týdnů, večer po odlíčení.
  • Tímto způsobem mohou účinné látky přes noc působit u kořínků a stimulovat růst. Pokud chcete, můžete sérum použít i na spodní řasy.
  • Jelikož většina sér na řasy se aplikuje stejně jako tekuté oční linky, je jejich použití velice jednoduché.

Pak už jen zbývá trocha trpělivosti! První výsledky bývají viditelné po dvou až osmi týdnech, v závislosti na séru.

Tip: Čím déle sérum užíváte, tím intenzivnější a hustší řasy budete mít.