Active Beauty
Rozlučte se s rozmazanou řasenkou

Rozlučte se s rozmazanou řasenkou

Ani ty nejlepší tipy pro plné a dlouhé řasy nic nezmůžou, pokud se řasenka neustále rozmazává. Kvůli černým skvrnám kolem očí působí pohled smutně a celý look velmi odbytě. Koho by to neštvalo? Naštěstí se jim dá jednoduše zabránit!

 

Tyhle tipy proti rozmazané řasence opravdu fungují

 

Správná péče: Hydratace bez tuku

Kdo se chce vyhnout rozmazané řasence, měl by ráno pokožku kolem očí hydratovat pouze očním krémem. Běžný hydratační krém s obsahem tuku totiž při kontaktu řasenku rozmazává a poté vznikají nehezké tmavé kruhy kolem očí. Nezapomeňte však, že citlivá pokožka v okolí očí by mohla začít rychle vysychat. Proto ji večer ošetřete naopak krémem s vyšším obsahem tuku.

 

Báze pod řasenku: Pečuje a fixuje

Vypadá jako obyčejná řasenka, jen nebarví. Podkladová báze se nanáší na řasy, o něž pečuje, ještě před jejich nalíčením. Kromě pečujících vlastností má ale také fixační funkci, takže je skvělým pomocníkem proti rozmazané řasence.

 

Pudr proti pandím očím

Před samotným líčením řas naneste na oční víčko trochu transparentního pudru. Ten absorbuje přebytečný maz z pokožky, čímž opět předchází rozmazání řasenky. Malý tip: Pudr nenanášejte pouze na víčko, ale také na samotné řasy. Malé pudrové částečky se totiž usadí mezi jednotlivými řasami a vytvoří tak automaticky větší objem.

 

 

Tipy pro voděodolnou řasenku

Voděodolná řasenka se oproti té běžné rozmaže jen zřídkakdy, proto patří k základním opatřením proti černým flekům kolem očí. Málokdo však ví, že před použitím je dobré voděodolnou řasenku trochu zahřát, stačí ji krátce podržet pod teplou vodou. Teplo zlepší její konzistenci a řasenka se bude snadněji a rovnoměrněji nanášet.

 

Pudrové namísto krémových očních stínů

Krémové stíny obsahují velké množství lipidů, které přispívají k rozmazání řasenky. To platí nejen pro oční stíny, ale také pro oční linky, které bývají řasám ještě blíže. Linky nanášejte jemným štětečkem a použijte buď pudrový stín, nebo voděodolné linky.

 

Trpělivost při aplikaci: Řasenka musí zaschnout

Pokud se chcete vyhnout rozmazané černi kolem očí, aplikujte řasenku v několika slabších vrstvách, mezi nimiž nechte řasenku vždy zaschnout. Ideální je minuta až tři schnutí na vrstvu, aby se řasenka později nerozmazala tak rychle. Po zaschnutí každé vrstvy ještě pročesejte řasy čistým kartáčkem na obočí.

 

Řasenka: Pozor na datum spotřeby

I řasenky mají své datum, dokdy je vhodné je spotřebovat. Železné pravidlo zní: Nepoužívejte řasenku déle než tři měsíce od otevření. Čím starší řasenka je, tím více vysychá a tvoří se v ní žmolky, které by se mohly rozmazat kolem očí.

 

Světlý stín proti tmavým skvrnám

Tento trik opticky vykouzlí větší oči, a ještě zabrání rozmazání: Přímo pod spodní řasy naneste trochu světlého očního stínu (rosé a nude odstíny). Řasy následně nebarvěte po celé délce, ale řasenku naneste jen ke kořínkům.