Active Beauty
Proč milujeme fialové odstíny – a jak je nosit

Proč milujeme fialové odstíny – a jak je nosit

Skrývat se? Rozhodně ne s fialovou barvou. Ta značí sebevědomí a optimismus. Proto není žádným překvapením, že ženské hnutí si vybralo křiklavý odstín této barvy jako svůj odlišovací prvek. Již anglické sufražetky, které od konce 19. stolení bojovaly za volební právo žen, vsázely na tuto barvu. A v 70. letech poznal člověk emancipované ženy podle fialových laclových kalhot.

Tmavé rty slaví velký návrat, ačkoliv se budou lišit od tmavě fialových rtů gotického looku z 90. let. Líčení s fialovou barvou tohoto desetiletí bude především elegantní a výrazné.

Zejména v chladnějších měsících roku vytvářejí tóny tmavých bobulí pěkný kontrast ke světlejší pleti a bledé pokožce. Kontury a oči se zvýrazní. Tmavé nehty vypadají elegantně a i jednoduchému outfitu dodají okouzlující nádech.

Purple Rain: Tmavě fialové rty a nehty

Správný outfit pro tmavé rty

Aby tmavé nuance na rtech nevypadaly příliš tvrdě, záleží také na volbě oblečení. Světlejší látky, pastelové barvy, šedé, karamelové a béžové tóny vytvoří perfektní kontrast k výraznému fialovému líčení. Tmavé rty totiž nevypadají elegantně pouze v doprovodu saténových večerních šatů.

Dokonce i během dne nám fialové rty v kombinaci s šedým vlněným svetrem dodají sebevědomí. Tahle barva také přispívá k tomu, že si vás každý všimne. To je další důvod, proč si královny a králové volí pro své outfity právě tuto barvu, v níž by se měly snoubit důstojnost, elegance a síla. Neboť původně se barvivo získávalo ze vzácných purpurových šneků a bylo velmi drahé.

Jaký odstín mi bude slušet?

Se světlou pletí si perfektně rozumí syté fialové tóny na rtech. Tato barva bledou pleť rozzáří. Naopak teplému typu pleti s olivovým nádechem sluší spíše hnědofialový odstín. Na fialových rtěnkách je skvělé, že vybírat můžeme z matných i lesklých variant a spousty odstínů. Pro všechny platí jediné pravidlo: Zbylé líčení držte co nejvíce v decentním módu. S příliš mnoho barvami a přehnaným make-upem byste působili starším dojmem.

Dokonale nalíčené rty

Zatímco světlou rtěnkou v meruňkovém nebo rosé odstínu můžeme oživit rty i jen tak mimochodem cestou kolem zrcadla, tmavé fialové tóny vyžadují více pozornosti. V tomto případě se totiž žádná chyba neodpouští, a navíc se jen těžko odstraňuje.

Avšak s trochou přípravy a klidnou rukou nestojí vznešenému fialovému looku nic v cestě. Rty vždy nejprve obtáhněte konturovací tužkou v odstínu podobném rtěnce. Tip: Rtěnka ve formě tužky vám tento krok ušetří. A nakonec si nechte dostatek času na rovnoměrné nanesení tmavé rtěnky na celé rty.

Purple Rain v duetu: Vhodný lak na nehty

Zbytek make-upu by se sice měl držet nenápadně v pozadí, avšak to se nevztahuje na nehty. V odstínu podobném rtěnce dokonale doplní elegantní fialový vzhled. I v tomto případě platí, že příprava je vše, takže nehty v prvním kroku pečlivě zapilujte. Také nezapomeňte na podkladový lak, který nehty chrání a usnadní vám odlakování.