Active Beauty
Přehnané líčení: Praktické tipy, jak se mu vyhnout

Přehnané líčení: Praktické tipy, jak se mu vyhnout

Ženy milují nové trendy v líčení. A křiklavé rtěnky. Těch se nechtějí zříct. Ale stejně tak v žádném případě nechtějí vypadat přehnaně nalíčené. Protože příliš mnoho make-upu evokuje spíše líčení z cirkusu.

Jak to s líčením nepřehnat?

1. Méně základu: Tipy pro přirozeně nalíčenou pleť

Pro přirozený look se nikdy nepoužívá samotný make-up, ale míchá se s trochou hydratačního krému nebo kapkou kokosového oleje. Tato směs se lépe roztírá a rovnoměrněji nanáší na pleť.

2. Méně pudru

Úkolem pudru je pleť zmatnit. Dobré tipy na líčení však vždy upozorňují, že kompletně a rovnoměrně matná pleť působí spíše nepřirozeně. Na některých partiích by jednoduše mělo zůstat trochu přirozeného lesku. Pudr proto nanášejte výhradně na bradu, čelo a strany a špičku nosu.

3. Pozor na jemné chloupky

Téměř celou naši tvář pokrývají jemné chloupky. Pokud to s make-upem přeženeme, usadí se jeho zbytky spolu s pudrem právě na těchto chloupcích, které pak mohou působit příliš tmavě. Co pomáhá: Velkým, měkkým štětcem opatrně přejet přes celý obličej nebo jemně odstranit přebytky pomocí ubrousku.

 

4. Rozjasňující produkty nanášejte navlhčenou houbičkou

Zásada, že méně je více, platí i pro zacházení s rozjasňovačem. Třpytivé produkty působí na denním světle mnohem intenzivněji než pod tím v koupelně a při neopatrném nanášení mohou velmi rychle způsobit nepřirozený vzhled. Navíc vyžaduje rozjasňovač velice pozorné nanášení, aby nevznikly nepřirozené a příliš tvrdé hrany. Na líce ho proto raději jemně vklepávejte navlhčenou houbičkou.

5. Příliš mnoho make-upu: Maska na tváři

Správné tipy na líčení vždy doporučují, abychom make-up nanášeli nejen na tvář, ale i na krk, pod bradu a do oblasti dekoltu. V opačném případě mohou vznikat na hraně obličeje nepřirozené okraje, vyvolávající dojem masky. I v tomto případě však nejprve zřeďte make-up trochou krému.

6. Líčení očí: Tipy pro větší přirozenost

Kdo pracuje s decentními, světlými odstíny, nemůže při líčení očí nic pokazit. Platí to i pro líčení rtů. Kromě toho si při líčení očí dejte pozor na příliš tvrdé kontury, které vypadají nepřirozeně. Při decentním líčení je lepší namalovat oční linky tenkým štětečkem a očním stínem a na tekuté linky zapomenout.