Active Beauty
Pleťové oleje: 6 faktů, které o nich musíte vědět

Pleťové oleje: 6 faktů, které o nich musíte vědět

Mastný, ale ne těžký. Komplexní péče, ale nekomplikované použití. Pleťové oleje jsou opravdu všestranní pomocníci.

Péče o pokožku má mnoho podob, vybírat můžeme z másel, gelů nebo tělových mlék. I péče o pleť má co nabídnout. Pleťové oleje nejsou žádnou novinkou, ale jejich obliba stále roste. Již před staletími používali lidé různé oleje k ošetření své pleti. A věděli proč. Olejům totiž nezáleží na tom, zda je léto nebo zima, pokaždé rozmazlí každý typ pleti.

Pleťové oleje: Důležité fakty a tipy k použití

Co jsou pleťové oleje?

Na rozdíl od běžných pleťových krémů nejsou pleťové oleje založeny na vodě, ale sestávají z čistých lipidových sloučenin, tedy z tuků. Proto jsou celkově výživnější a současně také snáze roztíratelné. Další zvláštností je, že moderní textury jsou zpracovávány tak, že tuky se rozkládají na malé molekulární struktury. Ty jsou tak malé, že dokáží velice rychle proniknout hluboko do pleti. Některé oleje jsou tak jemné, že je lze nastříkat na pleť jemným rozprašovačem.

 

Obsažené látky: Méně je více

Pleťové oleje jsou v zásadě čisté přírodní produkty. Někteří výrobci vylepšují maximálně vůni nebo trvanlivost produktu. Na rozdíl od klasického krému se však do oleje nepřidávají další účinné látky. Díky tomu nedráždí oleje ani citlivou pleť.

Pro jaký typ pleti se pleťový olej hodí?

Ačkoliv tomu mnozí nevěří, tak pleťové oleje jsou vhodné pro všechny typy pleti. Dokonce i pro tu mastnou se sklonem k nečistotám. Pro takový typ pleti se hodí speciální suché oleje, jejichž struktura je extrémně jemná, takže pronikne hluboko do buněk, aniž by zanechala zbytky na povrchu a zanášela tím póry. Pokud olej také obsahuje antibakteriální esence (například z čajovníku), nemají nečistoty žádnou šanci.

Na normální a zralou pleť se doporučují oleje bohaté na vitamíny (například arganový), zatímco suchá pleť si užije produkty s kokosovým olejem.

Čím jsou pleťové oleje tak zvláštní?

Pleťové oleje zanechají pleť hedvábně jemnou, ale také trochu lesklou, díky čemuž vypadá rozzářeně, aniž by byla mastná. Tento efekt hedvábného lesku působivě rozzáří i make-up. Po nanesení make-upu stačí rozetřít na lícní kosti a nad obočí pár kapek pleťového oleje.

Přestože pleťové oleje neobsahují podíl vody, mají skvělou hydratační schopnost. Olej vytvoří na pleti ochranný film, který zabraňuje odpařování hydratace z pleti. Pokud toužíte po intenzivnějším hydratačním efektu, jednoduše si trochu navlhčete tvář a pak do pleti vmasírujte olej. Ten se spojí s vodou a vytvoří hydratační emulzi.

Nahrazují pleťové oleje krém?

V zásadě nic nebrání tomu, abyste pleťový krém vyměnili za olej. Používat však můžete oba produkty. Zejména pokud chcete dosáhnout dalšího efektu (například vyhlazení nebo splasknutí opuchlé pleti), je zapotřebí speciálních účinných látek (například kyseliny hyaluronové), a tudíž je potřeba použít krém.

Použití pleťového oleje

Pleťový olej nanášejte ideálně dvakrát denně, ráno a večer, na vyčištěnou pleť. Jestliže chcete použít také pečující krém, naneste ho až poté, co se olej dostatečně vsákne a vstřebá. Tak budou moci pečující látky proniknout hluboko do pokožky. Pleťové oleje jsou velice výživné a neměli bychom to přehánět s jejich dávkováním. Stačí několik malých kapek. Protože méně je někdy zkrátka více.