Active Beauty
Péče o chodidla během léta: Čemu teď věnovat pozornost

Péče o chodidla během léta: Čemu teď věnovat pozornost

Chodit naboso je zdravé. Především v létě. Ale skutečná zábava je větrat chodidla jen tehdy, když se cítí opravdu dobře a jsou pěkně upravená. Důležité přitom je, abychom si uvědomili, že v létě funguje péče o nohy úplně jinak než v zimě.

Péče o chodidla během léta: Čemu teď věnovat pozornost

Péče: Více hydratace, méně mastnoty

Pokožka na nohách patří k oblastem, které produkují jen málo mazu. Co to pro nás znamená? Při ošetřování je musíme rozmazlovat výživnými krémy – léto je však výjimkou. Díky vysokým teplotám produkuje pokožka (i na nohách) celkově více mazu. Proto se vlhkost rychleji vytratí. Ale hutné a mastné krémy by v tomto případě byly příliš těžké. Perfektní péče o nohy v létě proto obsahuje více hydratace než mastnoty.

Koupele nohou: Péče se snoubí s osvěžením

Koupele nohou neslouží jen k ošetření a uvolnění, ale v létě nám poskytnou také vítané osvěžení. Především nateklé nohy milují koupel ve vyživujícím mléku. Přidejte do něj pár kapek kokosového oleje a dosáhnete efektu sametových tlapek. Horká koupel nohou, která prohřeje celé tělo, opravdu patří spíše do zimy. Přesto bychom se i v létě měli vyvarovat příliš studené vody. Ta podporuje prokrvování a způsobí, že opuchnuté nohy ještě více hoří. Lepším řešením je dávka vinného octa, který se postará o pořádné osvěžení.

 

 

Koupele nohou proti pocení: V létě nevyhnutelné

Nohy vlhké od potu nejsou v létě žádnou raritou. Nepříjemné pachy s nimi související logicky též ne. Naštěstí se dá pocení nohou díky správné péči trochu zmírnit. Existují hned dva způsoby. Zaprvé: Každý večer si navlhčete nohy šalvějovým čajem a do vlhké pokožky vetřete trochu olivového oleje. Olej se spojí s čajem a vpije se hluboko do pokožky. Efekt: Šalvěj reguluje tvorbu potu ve žlázách a zmírní ho. Zadruhé: Pravidelně, jednou za pár dní, vmasírujte do nohou mátový olej – ten je osvěží.

Ochrana před sluncem: Na chodidla často zapomínáme

Chodidla patří k takzvaným slunečným cestám. Tedy oblastem pokožky, které bývají kvůli svému vodorovnému postavení vůči slunci obzvlášť postižené škodami napáchanými UV zářením. Jejich ochrana před sluncem je proto extrémně důležitá, přesto na ni mnozí běžně zapomínají. Během léta potřebují chodidla ochranu opalovacím přípravkem každý den. Čím vyšší ochranný faktor, tím lépe.