Active Beauty
Masáž guasha místo botoxu

Masáž guasha místo botoxu

Masážní technika guasha vyhání jedy z těla, stimuluje prokrvování, zmírňuje tvorbu vrásek a také bolest hlavy. Jak tato masáž funguje a které další pozitivní efekty od ní můžeme očekávat?

 

Co je guasha?

Tato masáž původně pochází z Číny, přesněji řečeno z tradiční čínské medicíny (TCM). Speciálně ve východní a jižní Asii tvoří tato masážní technika důležitou součást lidového léčitelství. „Gua“ by se dalo přeložit jako škrábat a „Sha“ znamená zčervenání. Při správně provedené masáži, kdy z těla odchází toxiny a uvolní se zablokované partie, totiž na pokožce vzniknou začervenalá místa.

Guasha nejenže skvěle působí proti stárnutí, ale také zmírňuje bolesti hlavy a zad a pomáhá při nachlazení nebo nevolnostech v těhotenství. Tato masážní technika se totiž dá provádět na celém těle. Díky svému anti-aging působení je však velmi oblíbená zejména obličejová masáž.

 

Jak funguje obličejová masáž guasha?

Nejprve se obličej potře olejem, nejčastěji nějakým osvěžujícím jako mátovým nebo třezalkovým. Olej má totiž údajně osvěžit krev a uvolnit blokády v těle. Často se využívá také sezamový olej, který z těla odvádí toxické látky. V dalším kroku přichází na řadu speciální škrabka, nejčastěji z nefritu nebo bůvolí rohoviny, která díky svému speciálnímu tvaru skvěle přilne k obličeji. Původně se při této metodě používala porcelánová polévková lžíce, což může být samozřejmě možnost i dnes.

Pomocí destičky se s drobným tlakem jezdí přes obličej, podél obličejových svalů a meridiánů, až pleť lehce zčervená. Toto zčervenání je žádoucí, neboť poukazuje na zlepšené prokrvení. Díky tlaku se může objevit i malé krvácení z hlubších vrstev pokožky (petechie a ekchymóza) nebo modré skvrnky. To vše by však mělo do dvou až čtyř dní odeznít. Ošetření guasha se nedoporučuje jedincům s aknózní pletí.

 

 

Může masáž guasha bolet?

Jelikož se při masáži používá pouze jemný tlak, není její provádění nijak bolestivé. Naopak, při masáži byste se měli cítit příjemně, v žádném případě by vás neměla bolet. Kromě zčervenání pokožky, modrých flíčků a eventuálně lehké bolesti svalů nejsou známy žádné vedlejší účinky.

 

Jaké pozitivní účinky má guasha?

Bezprostředně po masáži pociťují klienti celkové odlehčení a bývají šťastnější. Může se však objevit také únava. A jelikož v těle i nadále probíhá látková výměna a tělo vylučuje jedovaté látky, může se stát, že budete častěji potřebovat na toaletu. Proto se stejně jako po jiných masážích doporučuje dostatečný příjem tekutin, ideálně vody nebo neslazeného bylinkového čaje.

Přehled pozitivních účinků:

  • podporuje prokrvování a osvěžuje pleť
  • redukuje otoky a váčky pod očima
  • posiluje vazivové tkáně
  • uvolňuje obličejové svalstvo

 

Mohu provádět tuto masáž sám?

Tuto masáž by v ideálním případě měl provádět profesionál, jen tak se docílí toho nejlepšího efektu. A jak již bylo řečeno, guasha se nedoporučuje nikomu s akné nebo čerstvými rankami na tváři. Kdo by přesto přece jen masáž raději zkusil sám, tomu mohou pomoci například návodná videa na Youtube.