Active Beauty
K-Beauty: 10 kroků k vysněné pleti

K-Beauty: 10 kroků k vysněné pleti

Hedvábná pokožka, porcelánová pleť a zdravě rozzářený vzhled až do vysokého věku – Asiatky jsou známé pro svou přirozeně zářivou pleť. Za tím primárně stojí sofistikovaný program čištění a péče. Ať už jde o J-beauty z Japonska nebo K-beauty z Koreje – kosmetické tipy a triky z východní Asie jsou považovány za velice inovativní a velké oblíbenosti se těší také v západním světě.

Asiatky se při kosmetice nesoustředí na ušetření času ani úsilí. Odličujete se rychle během čištění zubů a make-up kolikrát nanášíte ve spěchu cestou do práce? Většina Asiatek by nad tím jen zavrtěla hlavou. Ony si na každodenní péči a krásu vyhrazují dostatek času. A tyto malé přestávky neprospívají pouze jejich tělu, ale také psychice, jelikož snižují stres, pomáhají vypnout tok myšlenek a zvyšují pozornost vůči vlastnímu tělu.

Obsažené látky a pomůcky

Mnoho kosmetických ingrediencí pocházejících z asijské rutiny v oblasti péče již dávno dobylo také naše kosmetické regály. Přírodní složky jako zelený čaj, rýže, sója, řasy nebo hedvábné proteiny mají v Japonsku dlouhou tradici a odpovídající formule a možnosti využití se neustále zdokonalují. Osvědčené přírodní látky se nacházejí také v korejských produktech. V nich nás však mohou překvapit také neobvyklé přísady jako syntetický hadí jed.

Kouzlo asijské krásy nespočívá pouze ve správných ingrediencích, ale také v mnoha důmyslných nápadech a výrobcích, jako jsou multifunkční BB krémy, které se nanášejí houbičkou, nebo nespočet pleťových masek.

10 kroků k pleti snů podle K-Beauty

Základní myšlenka je velice jednoduchá: důkladně čistit, hydratovat a chránit.

Skutečné milovnice kosmetiky v Jižní Koreji údajně denně podstupují celý tento program, k němuž někdy dokonce přidávají ještě další kroky. Většina považuje těchto 10 kroků za hrubý základ, který lze flexibilně přizpůsobit konkrétním potřebám pleti.

  1. Krok 1: Čištění

Ačkoliv korejské a japonské rituály se v mnoha bodech liší, v jednom se shodují: Důkladné čištění tvoří nejdůležitější základ pro zdravou a zářivou pleť. Koneckonců ani ty nejlepší krémy a séra nic nezmůžou, když jim budou v cestě překážet zbytky make-upu nebo ucpané póry. Korejky proto postupují ve dvou krocích: Nejprve se na pleť nanese čisticí olej, který se do pokožky jemně vmasíruje, aby odstranil make-up i přebytečný maz z pórů.

  1. Krok 2: Dva jsou lepší než jeden

Po opláchnutí oleje vlažnou vodou se pleť důkladně vyčistí čisticí pěnou nebo gelem. Tento rituál by měly ženy provádět, i když se daný den nenalíčily, protože zbytky opalovacího krému, jemný prach a jiné látky z prostředí by rušily noční regeneraci pleti.

  1. Krok 3: Peeling

Jemný peeling T-zóny pomáhá proti ucpávání pórů. K tomu se hodí nejen mechanický peeling s částečkami cukru nebo soli, ale zejména peeling s ovocnými a jinými kyselinami. Podle teorie K-Beauty se však tento rituál provádí pouze jednou týdně, aby nedošlo k přílišnému podráždění pleti, a také pouze u mastné nebo smíšené pleti.

  1. Krok 4: Toner

Po čištění je toner poslední přípravou na péči. Ve srovnání s běžnými pleťovými vodami toner pleť mnohem méně vysušuje a dostatečně ji hydratuje.

  1. Krok 5: Esence

Highlightem korejské zkrášlující rutiny jsou esence, jakýsi hybrid z toneru a séra, přizpůsobený různým potřebám pokožky. Pleť osvěží a hydratují.

  1. Krok 6: Sérum

Ať už se jedná o sérum, kúru v ampuli nebo sérum, mají tito pomocníci jediný cíl: poskytnout díky vysoké koncentraci účinných látek podporu přesně tam, kde jsou potřeba. Nečistoty? Vrásky? Ztráta hydratace? Na každý problém s pletí existuje vhodné sérum. Náš tip: Nezapomeňte na krk!

  1. Krok 7: Maska

Masky a K-Beauty k sobě pasují jako zima a Vánoce. V Koreji má svůj původ textilní i gumová pleťová maska, stejně jako inovativní aplikační techniky, jako je například multimasking, kdy se místo aplikace jednoho produktu na celý obličej se na každou partii nanese nejvhodnější maska, která se o ni optimálně postará. Druhou technikou je poté coating metoda, kdy se dvě až tři různé masky nanáší přes sebe, aby pleť mohla těžit z koncentrované péče.

  1. Krok 8: Péče o pleť kolem očí

Věk a únava se většinou nejdříve projeví v obzvláště citlivém okolí očí, proto je potřeba této pleti věnovat velkou péči. I v tomto případě hraje prim hydratace. Stejně jako ostatní séra a krémy je potřeba ten oční do pleti jemně vklepat.

  1. Krok 9: Hydratační krém

V závislosti na typu pleti a ročním období používají Korejky buď lehčí emulze, nebo výživné hydratační krémy. Bez ohledu na konzistenci, kterou zvolíte, by měla být pleť nakonec vždy posílena pořádnou dávkou hydratace.

  1. Krok 10: Sluneční ochrana

Asiaté si velice váží a cení vzhledu a zdraví, avšak nepovažují je za samozřejmost. Proto ženy, ale také muži přistupují ke svým tělům obzvláště opatrně. Již od ranného mládí chrání svou pokožku jako drahocenný poklad a střeží ji před sluncem a okolními vlivy prostředí. Pomocí dobré péče chtějí zabránit tomu, aby v pozdějším věku museli opravovat škody napáchané na pokožce.