Active Beauty
Designová manikúra jako od profesionála

Designová manikúra jako od profesionála

Svou osobnost můžeme vyjádřit mnoha způsoby: stylem oblékání, účesem i líčením. S podpořením aktuální nálady a vysláním malého poselství nám pomůže také lak na nehty. Všechno začíná již výběrem barvy. Červená znamená vášeň, žlutá nebo oranžová radost ze života, růžová ztělesňuje harmonii, šedá vyrovnanost a fialová barva reprezentuje spiritualitu. Výrazného efektu docílí také správný vzor.

Nehty s grafickým designem připomínajícím Pieta Mondriana nebo Victora Vasarelyho působí klidně, ale neskromně. Barevné pop-art nehty ve stylu Andyho Warhola nebo stylizované tváře à la Henri Matisse vám vykouzlí dobrou náladu a ukážou vaše sebevědomí. Pokud chcete vnést do svého života více kouzla, inspirujte se moderním třpytivým uměním Yany Potter. O něco decentněji, za to více romanticky působí barevné přechody vycházející z malebných západů slunce od Clauda Moneta. Díky našim tipům se vám podaří tuto uměleckou manikúru vytvořit i doma.

Nehtový design: 4 nápady, které zvládnete i vy

Barevné nehty ve stylu pop-art

Geometrie ve škole je možná nuda, ale malovat barevné tvary a linie na nehty je mnohem zábavnější!

Jak na to: Základem této manikúry je bílý lak, který je potřeba nechat důkladně zatvrdnout. Poté stačí namalovat tři hranaté tvary na každý nehet a následně je ohraničit černou linkou. Pokročilí začínají černou mřížkou, kterou následně vybarvují. Poslední vrstvu tvoří svrchní průhledný lak

Barevné přechody evokující západ slunce

Toužíte po barevné harmonii à la Monet? Pak nalakujte dvě třetiny nehtu tmavě vínovým odstínem a zbytek žlutooranžovým.

Jak na to: Abyste vytvořili postupný přechod mezi jednotlivými barvami, vytvořte nakonec jemným štětečkem různé tečky všemi třemi odstíny. Nakonec opět přelakujte svrchním lakem.

Tip: Pokud nanesete svrchní lak dříve, než bude barva úplně zaschlá, vytvoříte rozmazaný efekt. Naopak jestliže počkáte se svrchním lakem déle, zůstane tvar teček zachován.

Jemné linie, velký efekt

Smajlíky, ústa s polibkem, mrkající oči nebo rovnou celá tvář? Francouzský umělec Henri Matisse svá díla oživoval intenzivními barvami a poutavými liniemi, díky nimž bylo v jeho siluetách a tvářích cosi neobvyklého.

Jak na to: Abyste mohli na nehtech vykouzlit stylizované rysy obličeje, nejprve přetřete nehet podkladovým lakem v nude odstínu. Jakmile tato vrstva zaschne, začněte pracovat s jemným štětečkem a černým lakem. Tato manikúra vyžaduje klidnou ruku, takže v případě potřeby můžete místo kreslení lakem zvolit vhodné samolepky. Nakonec lak opět zafixujte svrchní průhlednou vrstvou.

Slavnostní třpyt

Kdo by si nechtěl užít slavnostní a působivý design nehtů? S trochou třpytkou se podaří všechno. Působivá, ale jednoduchá manikúra v každém případě.

Jak na to: Nejprve naneste na nehet barevný lak v odstínu šampaňského. Předtím než první vrstva zaschne, aplikujte až do třetiny nehtů práškové třpytky. Pokud chcete ještě výraznější look, nalepte na špičky nehtů třpytivé kamínky. Mezi kamínky a třpytkami nechte jeden pruh prázdný. Vytvoříte tak optickou oddělující linii mezi třpytivým lakem a kamínky a zvýšíte tak magický efekt.