Active Beauty
Clean Beauty: nový trend ve světě péče

Clean Beauty: nový trend ve světě péče

Vegan, trvale udržitelný, bez mikroplastů a tak dále – seznam požadavků na kosmetické produkty neustále narůstá. A kosmetický průmysl udržuje krok, protože přišel s takzvanou Clean Beauty. Kosmetika primárně určená pro děti se tak stává stále oblíbenější také u dospělých.

Pojem Clean Beauty

Pojem „Clean Beauty“ se zrodil v USA. Avšak neexistuje pevně daná definice nebo předepsaný standard, které produkty patří mezi ty „čisté“. Proto bychom měli pečlivě zkoumat složení i té kosmetiky, která nese označení „přírodní“ či „udržitelná“. A to samé platí pro produkty, které hlásají, že neobsahují žádné chemické složky. Mimochodem, všechno na našem světě je založeno na chemických sloučeninách, takže chemie je vlastně docela přirozená.

Stručně řečeno: Pojem „Clean Beauty“ je v první řadě především marketingové označení, které zní lákavě. Každá značka si sama definuje, které produkty z jejího portfolia do této kategorie spadají. Pro některé výrobce jsou to produkty bez obsahu živočišných složek, u jiných nehraje toto kritérium žádnou roli.

 

Je můj oblíbený produkt opravdu „clean“? A zároveň bez mikroplastů?

Ještě před několika lety nebrala většina lidí na složení svého oblíbeného sprchového gelu nebo šamponu velký zřetel. To se však rapidně změnilo. V době mikroplastů, všudypřítomného wellness a detoxikačních kúr chtějí konzumenti přesně vědět, co se skrývá v tubách ležících v jejich koupelně.

To pomohlo vzniknout nejrůznějším aplikacím, které zákazníkům umožňují rychle zjistit složení výrobku, jež může být občas šokující. Například pokud konzument zjistí, že údajně neškodné látky působí na hormonální bázi a mohou tak ovlivnit hormonální rovnováhu v těle.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jemná péče se stala novým trendem

Na vzniku trendu Clean Beauty se však nepodílel pouze zdravý životní styl a kritický pohled konzumentů. Stále více znečištěné životní prostředí i narůstající stres se podepsaly na pokožce mnoha lidí, kteří stále častěji řeší kožní problémy. Tím spíše pak hledají právě kosmetiku bez zbytečně dráždivých složek. Místo sprchových gelů a šamponů s mikroplasty, konzervanty a barvivy tak raději nakupují přírodní kosmetiku a produkty určené pro děti.

 

Produkty pro děti jako alternativa

Koho trápí citlivá pokožka a potřebuje kosmetiku bez mikroplastů, parabenů a podobných složek, aniž by chtěl investovat hodně peněz, může s klidným svědomím sáhnout po dětské kosmetice. Ta totiž téměř vždy podléhá přísným kontrolám a je koncipována tak, aby způsobovala co možná nejméně problémů s pokožkou. Kromě toho jsou dětské produkty bazické, takže mají hodnotu pH jako pokožka.

 

Na co použít jaký výrobek?

– Dětský šampon ocení všichni, které trápí jemné vlasy. Jeho čisticí účinky nejsou tak silné jako u normálního šamponu, takže není příliš vhodný pro mastné vlasy.

– Na suchou pleť nebo jako krém na ruce pro dospělé se skvěle hodí dětský krém do nepříznivého počasí, a to samozřejmě zejména v zimě.

– Dětský olej představuje hotový zázrak pro suchou a citlivou pokožku, ale skvělou práci odvede také jako vlasový olej proti splihlým vlasům.

– Sprchové gely a koupele určené pro děti šetrně vyčistí všechny typy pokožky, i tu citlivou, takže stačí jeden gel pro celou rodinu.

– Dětský pudr díky svým antibakteriálním účinkům zklidňuje podrážděnou pokožku. Tip: Po holení naneste na pokožku pudr a zabraňte tak vzniku nepříjemné vyrážky po holení.