Active Beauty
BB krémy: Proč je tak milujeme?

BB krémy: Proč je tak milujeme?

Lehčí než make-up, ale dokonalejší než tónovací denní krém. BB krémy jsou malé, krémové, zázračné zbraně, které každá žena považuje za geniální.

Primer, korektor, pudr a štětec: Dosud vyžadovala perfektní pleť množství nástrojů a ještě více know-how. Naštěstí existují BB krémy. Malé zázračné formulky, které chtějí spojit nekomplikovanost s dokonalostí.

BB krémy: Co to vlastně je?

Zkratka „BB“ znamená „blemish balm“ a doslovně přeložená znamená něco jako „balzám na nedokonalosti“. Úkolem BB krémů je pleť zklidnit, vyrovnat optické nedokonalosti a vykouzlit zdravou, pěstěnou pleť. Na první pohled se podobají tónovacímu dennímu krému. Princip působení této krémové zázračné zbraně je však znatelně rozsáhlejší než u tónovacích pečujících produktů. BB krémy spojují hned čtyři benefity do jednoho produktu.

Co odlišuje BB krémy od CC krémů?

BB krémy nejsou jedinou inovací v kosmetickém průmyslu, která se pokouší spojit výhody péče a make-upu. Takzvané CC krémy pracují na podobném principu. Zkratka „CC“ znamená „colour & correction“, tedy „barva & korekce“. Tyto produkty jsou podobně lehké a pečující jako BB krémy, ale mají oproti nim vyšší krycí schopnost. Výsledkem je, že dokáží zakrýt silnější začervenání, nebo dokonce malé jizvičky.

Co dokáží BB krémy?

  1. Hydratují

Hydratace představuje jeden z nejdůležitějších stavebních kamenů pro bezchybnou a zdravou pleť. Většina BB krémů proto pracuje s hyaluronovými esencemi, které váží vlhkost v pleťových buňkách a pleť zevnitř vyplňují. Kromě toho jsou tyto dlouho působící komplexy určené k tomu, aby ukládaly vodu po dobu několika hodin a předcházely tak vzniku vrásek v důsledku nedostatku hydratace.

  1. Pečují

Protože pleť nepotřebuje jen vodu, ale i vyživující látky, nabízejí BB krémy vhodné řešení. Některé produkty obsahují například kofein, který rozproudí mikrocirkulaci buněk a tím i jejich regeneraci. Jiné pracují s vitamíny posilujícími strukturu nebo s proteiny, které pleť vyživují podobně jako denní krém, avšak nechtějí ho úplně nahradit. Proto platí: Pokud máte sklony k suché pleti nebo máte vysoké nároky na péči, naneste pod BB krém vždy i sérum nebo denní krém.

  1. Chrání

BB krémy nechtějí pleť jen posílit, ale také ji chránit. Většina produktů proto obsahuje UV ochranu. Ta se pohybuje v rozsahu 15 až 30, čímž nabízí pleti dostatečnou ochranu před UV zářením během běžných dní. Kromě toho obsahuje mnoho BB krémů vitamíny C a E, které chrání buňky a hravě si dokáží poradit s útoky volných radikálů.

  1. Zdokonalují

Zvláštní vlastností BB krémů je však jejich optické působení. Inovativní složení se na pleti usadí jako podklad a zakryje drobná podráždění a nedokonalosti. Barevné pigmenty jsou však tak jemné, že na pleti nepůsobí jako těžká maska, ale velice přirozeně. BB krémy totiž necílí na překrytí pleti, ale na její zdokonalení.  Obsažené jemné zrcadlící částečky totiž lámou dopadající světlo a pleť tak dokonale rozjasní.

Správné používání BB krému

Aplikace BB krému je velice jednoduchá. Produkt se nanáší na vyčištěnou pleť buď houbičkou, nebo jednoduše rukou. A je hotovo! Příprava pomocí hydratační péče, korektoru nebo podkladové báze je nutná jen ve výjimečných případech. Pokud chcete, můžete dokonce vynechat pudr. Snáze už to nejde, že?