Active Beauty
Arganový olej na vlasy & pokožku

Arganový olej na vlasy & pokožku

Arganový olej by neměl chybět v žádné koupelně, protože nám jemně a efektivně pomůže se suchými vlasy, suchou pokožkou, akné, a dokonce zklidní pokožku spálenou sluncem. Tyto vlastnosti dělají z oleje, někdy nazývaného tekuté zlato, dokonalého společníka pro letní měsíce.

 

Arganový olej: Tajemství spočívá v obsažených látkách

Arganový olej obsahuje vysoké množství vitamínu E, který je známý pro své antioxidační účinky. Antioxidanty chrání pokožku před volnými radikály. Kromě toho má také hodně nenasycených mastných kyselin, které podporují látkovou výměnu a regulují zásoby hydratace v buňkách. Výsledkem je rozzářená pokožka. Arganový olej můžete použít na každý typ pokožky, rychle se vstřebá, aniž by nechával mastný film. Vysoký podíl nenasycených mastných kyselin posiluje vlasy a zanechává je hebké.

 

Odkud arganový olej vlastně pochází

Svůj původ má arganový olej na jihozápadě Maroka, kde ho berberské ženy získávají ze semen arganovníku. Tento strom dokáže domorodcům poskytnout vše, co potřebují k životu. Arganový olej používají k vaření i do kosmetiky, plody slouží jako potrava, listy se krmí zvěři a dřevo se využívá jako palivo.

 

Arganový olej na vlasy: 3 tipy na léto

Radovat se z něj bude během léta především suchá pokožka. Ale arganový olej má široké využití. Dá se z něj vyrobit vyživující maska na vlasy, péče na konečky, která vlasy nezatíží, i ochrana vlasů před sluníčkem. Existují různé kosmetické produkty s arganovým olejem, některé určené speciálně na vlasy, jiné pro potřeby pokožky. Samotný čistý olej však můžete použít na vše.

1. Vlasová maska:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Péče na suché konečky:

Arganový olej pro pokožku: Tipy na léto

Arganový olej stejnou měrou pečuje o pleť na obličeji i o pokožku na celém těle. Díky vysokému obsahu vitamínu E navíc pokožku napíná. Pravidelné masáže s tímto olejem tak perfektně připraví tělo na plavkovou sezónu. Kromě toho působí olej antibakteriálně, takže se hodí pro všechny, které trápí akné nebo podrážděná pokožka po holení.

Arganový olej na popálenou pokožku

Arganový olej přirozeně obsahuje ochranný faktor 3. Felurová kyselina je navíc efektivní pomocí pro slunci vystavenou pokožku, neboť je opět antioxidační a chrání před volnými radikály. Přesto však nezapomeňte pokožku ještě ošetřit klasickým opalovacím přípravkem.

Tip: Arganový olej také pomáhá zklidnit pokožku spálenou sluncem. Svou práci zde opět vykonává vitamín E a nenasycené mastné kyseliny, které chrání a podporují regeneraci buněk.