Active Beauty
8 důvodů, proč zbožňujeme líčení

8 důvodů, proč zbožňujeme líčení

I nenamalovaní vypadáme ohromně, o tom není pochyb. Proč přesto rádi podpoříme svůdnost svých rtů rtěnkou a oživíme svá zdravíčka tvářenkou? Rádi vám to prozradíme.

 

Proč milujeme líčení:

 

Krása se stává ještě krásnější

Dobrý make-up nás neschová, ale naopak zvýrazní přesně to, co na sobě máme rádi. Může to být smyslné obočí, dramatický pohled i roztomilý nos. Pomocí několika drobných triků jednoduše milujeme své oblíbené partie ještě víc.

 

Barvy přinášejí radost

Upřímně, každodenní život je sám o sobě docela šedivý. Proti věčné monotónnosti si tak dopomáháme důmyslnými paletkami očních stínů. Už při jejich otevření na nás vyskočí radost, která se díky barvám skrývá uvnitř. Trocha růžové tady, dotek broskvové tam a hned je život barevnější, nálada veselejší a pleť osvěžená. Ano, je to přesně takhle jednoduché.

 

Make-up oživí tvář

Každý, kdo v zrcadle potká unavený, smutný obličej, se bude cítit přesně tak, jak vypadá: unaveně a špatně. A to je přesně ten důvod, proč tak milujeme líčení. Jakmile se podíváme do zrcadla a spatříme růžové tváře, rozzářené oči a rty vyzařující radost z barev, budeme mít z optimistického ohňostroje před svýma očima skvělou náladu. Také se tím vysvětluje, proč se tak rádi líčíme už ráno – podařený make-up totiž může povzbudit ještě lépe než šálek kávy.

 

 

Proč líčení podporuje sexappeal

Sotva by se našla smyslnější gesta, než když si žena obtáhne pootevřená ústa rtěnkou, stiskne rty k sobě, a nakonec se na sebe spokojeně usměje. Make-up přispívá k celkovému sexy vzezření. A nejen proto, že pomocí pudru, růže či řasenky vylepšíme svůj vzhled, ale protože líčením dáme najevo, že o sebe dbáme. Zvýrazníme své přednosti a díky tomu se cítíme mnohem sebevědoměji, což působí velmi přitažlivě.

 

Protože nás to posiluje

První dojem můžeme udělat jen jednou. A odehrává se vždy nejprve na vizuální rovině. Takže ať už v zaměstnání, nebo na rande, make-upem vždy můžeme svou vizuální stránku pozvednout. Pokud jsme si vědomi toho, že vypadáme dobře, automaticky jednáme sebevědoměji. Make-up nás zkrátka posiluje – opticky i mentálně!

 

Mé nové já: Při líčení objevujeme své nové stránky

Výrazně rudé rty a tmavé kouřové líčení nebo lehký nude look: Make-up vysílá signály. A to právě takové, na které máme zrovna chuť. Někdy chceme působit jako business lady, jindy jako křehká romantička a jindy zase jako divoká hippie tanečnice. Pomocí líčení na sebe můžeme velmi rychle a nekomplikovaně obléknout různé role.

 

Láká nás zkoušení novinek

Moderní líčení se vyznačuje fascinující konzistencí, chytrou technologií i magickými efekty. Od rozjasňovače, který nám dopomůže k lichotivému konturování tváře, ke geniálním make-upům, které si poradí s drobnými vráskami, jizvičkami i pupínky. Neustále zkoušet novinky a experimentovat s novými odstíny i texturami je zkrátka tak zábavné! A proč ne, vždyť líčení je vlastně luxus, který rozhodně není nezbytný pro život, avšak dokáže ho učinit úžasně zábavný.

 

Protože se máme dobře

Make-up dokáže z dobré nálady udělat ještě lepší. K propracovanému vykonturování tváře, pečlivě vystínovaným očním stínům ani ombré rtům se většinou neuchylujeme v časech, kdy nás trápí starosti. Spíše odráží, že máme čas a touhu pohrát si s barvami a vypadat ještě lépe. A přesně o to jde. Rozmalujte se, protože co jiného než čirou radost bychom si měli v životě užívat?