Active Beauty
7 důležitých faktů o prodlužování řas

7 důležitých faktů o prodlužování řas

Vzhled umělých řas a doba, kterou vydrží, nezávisí pouze na tom, jak se umělé řasy přilepí, ale především na tom, jak se o ně nadále staráte. To nejdůležitější, co potřebujete vědět, jsme shrnuli v následujícím článku.

Téměř žádná z nás se nenarodí s vysněnými, přirozeně okouzlujícími řasami. Dokážeme si k nim však pomoct. Ať už se rozhodnete pro umělé řasy nebo sérum pro jejich růst: Co se týká vzhledu očí, smíme trochu podvádět. Pokud si přejete co možná nejtrvalejší řešení, pomohou vám s prodloužením řas v kosmetickém studiu. Za předpokladu, že znají několik důležitých detailů o řasách.

Prodloužení řas: 7 faktů, kterým je potřeba věnovat pozornost

Jak vlastně funguje prodlužování řas?

Při profesionálním prodloužení řas se nalepují jednotlivé umělé řasy ke kořínkům na vlastní řasy. Délka a množství umělých řas závisí na přání zákaznice. Možné je všechno od jemného zhuštění po dramatický objem.

Je prodlužování řas bolestivé?

Ne, prodlužování řas nebolí. V každém případě ne, pokud ho provádí profesionál. Používají se lepidla šetrná k pleti, která se nanášejí v minimální, ale dostatečné vzdálenosti od kořínků řas, takže lepidlo se nemůže dostat do oka. Ale stejně jako u přirozených řas se může stát, že jednotlivé řasy se (například během spánku) slepí k sobě. To způsobuje lehké pnutí. V takovém případě pomáhá řasy opatrně oddělit pomocí kartáčku na řasy.

Jak dlouho trvá prodlužování?

Podle počtu nalepovaných řas trvá prodlužování cca 60 až 90 minut. Po tuto dobu musíte vydržet v klidu ležet se zavřenýma očima. Aby se dosáhlo dostatečné výdrže lepidla, je v následujících 24 hodinách po aplikaci striktně zakázáno se řas dotýkat. Taktéž by se na oči neměly dostat žádné tekutiny. V průběhu dalších týdnů budou řasy postupně vypadávat. Jde o normální proces a způsobuje to růst přirozených řas. Pro pěkný a rovnoměrný look se proto doporučuje doplňovat řasy každé čtyři týdny.

Co když se řasy nedají doplnit?

Postupem času začne vypadávat čím dál více umělých řas, až nakonec zmizí všechny. Vypadávání však může být velice náhodné, takže řasy pak vypadají nepravidelně. Pokud si nepřejete další doplnění, raději zvažte, zda si zbývající umělé řasy nenechat tedy rovnou odstranit. Náš tip: Nepokoušejte se řasy odstranit svépomocí seškrabáváním a podobně. Kosmetická studia disponují jemnými rozpouštědly, která nepoškodí pleť ani přirozené řasy.

Proč mi prodloužené řasy nedrží?

Profesionální aplikace umělých řas je polovinou úspěchu, pokud jde o pěkný výsledek a jeho dobrou výdrž. O zbytek se musíte postarat sami. To znamená, že byste se měli vyhnout škrábání a dotýkání se očí, jak to jen jde. Pokud by vás oko někdy svědilo, zkuste ho zavřít a počkejte. Pokud svědění neustane, zkuste nehtem opatrně zatlačit na místo, které vás svědí, ale opravdu pouze zatlačte, neškrabejte. To samé platí při péči: Ani při umývání nesmíte oči třít. Pokud používáte krém na oči, řasy bezpodmínečně vynechte. Ideální je, když si dáte pozor také při usínání, abyste řasy netlačili na polštář.

Je potřeba prodloužené řasy líčit?

Ne, prodloužené řasy jsou plné, tmavé a krásné samy o sobě. Řasenka tak už vlastně není zapotřebí. Kdo si přesto přeje ještě intenzivnější vzhled, může si samozřejmě řasenkou pomoci. Důležité je, abyste vždy používali vodou rozpustné produkty a při odličování pracovali s jemnou kosmetikou, jako je například čisticí mléko nebo olej.

Potřebují umělé řasy nějakou další péči?

Čím méně budete s umělými řasami manipulovat, tím lépe. Jak jsme již zmínili, umělé řasy nemají rády dotyky. Proto patří k naprostým tabu například kleštičky na řasy, které však díky jemnému zatočení řas nejsou potřeba. Dbejte na to, aby se řasy neslepily nebo nelámaly. Každé ráno je preventivně pročesejte jemným kartáčkem.