Active Beauty
6 triků pro přirozenou tělesnou vůni

6 triků pro přirozenou tělesnou vůni

Také znáte člověka, který pokaždé hezky voní? Nehledě na to, zda právě vstal nebo se vrátil z tělocvičny. Víme, co tito lidé dělají jinak!

Najít vhodný parfém nebývá jednoduché, ale pak vůni správně nosit také ne. Avšak dobře vonět zcela bez parfému, a to v jakoukoliv denní i noční hodinu, představuje skutečnou výzvu. Dobrá zpráva: Díky těmto trikům máme šanci přirozeně pěkně vonět všichni.

Zlepšete svou přirozenou tělesnou vůni

Jak si člověk ustele, tak voní

Pokud pravidelně měníte ložní prádlo (ideálně jednou týdně) a před usnutím svlažíte povlečení voňavou směsí z vody a éterického oleje podle vlastního výběru, zahalí příjemná vůně přes noc také vaši pokožku a vlasy a svůj účinek neztratí ani přes den.

Malý tip na voňavý sprej: Éterický olej a vodu smíchejte v poměru 1:5 a nalijte do lahve s rozprašovačem. Vůni můžete v zásadě zvolit zcela dle vlastních preferencí, ale doporučit můžeme zejména santalové dřevo nebo levanduli, jež mají zklidňující účinek.

 

Péče o tělo: Prodlužte výdrž vůně

Tělová mléka většinou voní krásně, ale vůně se velice rychle vypaří. Pokud chcete hezky vonět delší dobu, musíte si trochu pomoci: Do tělového mléka opět přimíchejte několik kapek éterického oleje. Ten nejenže intenzivně voní, ale díky vysokému obsahu tuku také déle uchová vůni na pokožce.

Správně se sprchujte

Čím neutrálnějším sprchovým gelem se umyjete, tím lepší bude vaše přirozená tělesná vůně. Nemusí to znít logicky, ale funguje to. Sprchový gel, který je z hlediska vůně i pH neutrální, je obzvláště jemný k pokožce a pomáhá udržovat vyváženou hladinu bakterií. Výsledkem je, že tělesný pach je celkově neutrálnější, mírnější a příjemnější.

To samé platí také pro deodoranty. Jemné produkty s pH neutrálním nepřekryjí tělesný odér, ale zneutralizují ho. Zejména lidé, kteří trpí nadměrným pocením, ničí při přehnaném mytí dobré bakterie, což vede k silnějšímu odéru v podpaží.

Hodně pijte: Jednoduše odplavíte rušivé pachy

Přes pokožku se z těla odplavuje pot a škodlivé látky. To je důležité a zdravé, ale také to vede k tělesnému pachu, který nebývá vždy příjemný. Pokud chcete ovlivnit svou přirozenou vůni a také chcete podpořit aktivitu svých buněk, dbejte na pravidelný a dostatečný příjem tekutin.

Čím více pijeme, tím aktivnější je proces vylučování a o to zředěnější je tělesný odér. Další tip: Nepijte pouze vodu, ale neslazený šalvějový čaj. Ten by měl regulovat aktivitu pocení a současně zlepšovat tělesnou vůni.

Parfém nanášejte správně

Kdo chce pěkně vonět, může si vzít na pomoc také parfém. Aby vůně vydržela co možná nejdéle, hraje její aplikace rozhodující roli. V ideálním případě svůj oblíbený parfém rozprašte na vlasy a oblečení, kde vydrží nejdéle.

Na pokožce sice vytvoří vůně osobitou nótu, avšak vlivem pocení a otěru se rychleji rozptýlí. Normální parfém můžete také vyměnit za parfemovaný olej. Ten díky vysokému obsahu tuku mnohem lépe uchovává aroma.