Active Beauty
5 udržitelných tipů pro dobrou karmu

5 udržitelných tipů pro dobrou karmu

Kdo chce změnit svět k lepšímu, začíná pomalými krůčky. Ty se totiž dají jednoduše integrovat do běžného života a zároveň nás motivují u našeho počínání setrvat. Každý den nám nabízí spoustu možností, abychom podnikli něco dobrého a zlepšili si tím svou karmu. Když budeme prát na ekoprogram, recyklovat odpad nebo vysadíme strom, přispějeme současně také k trvalé udržitelnosti. Jakými dalšími udržitelnými tipy můžeme působit ve svém okolí pozitivně?

Přírodní úklid

V domácnosti můžeme snadno zavést nová opatření, která přispějí k trvalé udržitelnosti. Například místo chemických čističů si pořídíme jejich šetrnější alternativy. Obalový materiál se dá ušetřit, pokud budeme nakupovat stáčenou ekodrogerii do opakovaně plnitelné lahve. Snad každá myčka a pračka již disponuje úsporným ekoprogramem, který bychom měli upřednostňovat.

Bezodpadové vaření

V kuchyni vzniká během vaření velká spousta odpadu, kterému bychom se přitom mohli jednoduše vyhnout. Zeleninu můžeme při vaření zdělat celou, abychom zbytečně neplýtvali potravinami. Vždyť z takové natě od mrkve se dá připravit skvělé pesto a košťál od brokolice nebo květáku se dá vyvařit do polévky.

Produkty s přidanou hodnotou

V obchodech máme možnost zakoupit kosmetiku, z jejíhož prodeje automaticky putuje částka na podporu různých společensky odpovědných programů. Stejně je tomu například u pánské kosmetiky SEINZ. Zelené cenovky v prodejnách dm napoví, kde se skrývají šetrnější alternativy.

Využijte prostor na své zahradě

Kdo má to štěstí, že vlastní zahrádku, může si vypěstovat svou zeleninu a ovoce, kousek prostoru nechat jako přírodní potravu pro hmyz a do nádob sbírat dešťovou vodu na zalévání. Nezoufejte, pokud bydlíte v bytě. Běžte se projít do městského parku a cestou posbírejte odpadky, které se budou venku povalovat.

Vypojte elektrická zařízení

I v kancelářích a doma při home office můžeme získat plusové body pro svou karmu. Stačí méně tisknout, nepít z jednorázových plastových lahví a vedle stolu si postavit květinu, která zlepší klima v místnosti. Aktuálně je velmi oblíbený například fíkus lyrový, který díky svým velkým listům přispívá k čistějšímu vzduchu. Večer pak nezapomeneme vypojit všechna elektrická zařízení ze zásuvky nebo je namísto stand-by módu zcela vypneme.