Active Beauty
Bezlepková dieta: Dnes už se nemusíte omezovat
Text: active beauty tým

Celiakie

Bezlepková dieta: Dnes už se nemusíte omezovat

V roce 2019 registroval ÚZIS v Česku 25 379 celiaků. Bezlepkový styl života však celá řada Čechů praktikuje také dobrovolně. Na pultech obchodů tak lze dnes nalézt čím dál bohatší nabídku chutných produktů vhodných pro ty, kterým lepek nedělá dobře. V dm jich najdete více než sedm set.
Díky své pestré nabídce bezlepkových produktů se dm řadí na první příčky prodejců s tímto druhem sortimentu v České republice. K nejoblíbenějším produktům bezlepkového sortimentu patří především výrobky dm značky dmBio. Možná i vy patříte k těm, kteří si oblíbili zejména rýžový nebo sójový nápoj či rajčatovou passatu. Bezlepkové výrobky nabízí také značka babylove. Maminky vyhledávají v prodejnách dm především výživu pro své děti.

Díky dmBio si však můžete pochutnat i na alternativách k potravinám, které běžně obsahují obilnou složku. Takže se nemusíte vzdát svého oblíbeného müsli, krekrů, těstovin či směsí na pečení moučníků a chleba. dm přitom u svých produktů dbá nejen na vhodné složení a příznivou cenu, ale také vynikající chuť.

Hledejte symbol přeškrtnutého klasu

Produkty bez obsahu lepku rozeznáte díky nápisu „glutenfrei“ či pečeti se symbolem přeškrtnutého klasu na obalu. Tato známka je platná ve všech státech Evropské unie. Avšak v dm najdete všechny tyto potraviny ještě snáze. Jejich cenovky na regálech totiž nesou zřetelný nápis BEZ LEPKU. A bezlepkové potraviny snadno vyfiltrujete a najdete také v dm online shopu.

Co je to celiakie?

Celiakie je zákeřné autoimunitní onemocnění, jehož typickými příznaky jsou průjem, plynatost, křeče v břiše, pokles hmotnosti a také únava. Nemoc se může objevit kdykoliv během života, a to bez ohledu na dosavadní zdraví jedince či jeho životní styl. Celiakie není léčitelná, poctivým dodržováním bezlepkové diety, které je díky bohaté nabídce snazší než kdy dřív, však lze její projevy úspěšně minimalizovat.

Svačina nejen na cesty

Na dmBio kukuřično-amarantových chlebíčkách se lněným semínkem a rýží si pochutnáte kdykoliv během dne nebo na cestách. Lehce oříškovou chuť podtrhuje špetka soli, takže se hodí ke slaným i sladkým kombinacím.

Koupit na dm online shopu

Snídaně plná energie

Začněte svůj den s dmBio bezlepkovým müsli. Müsli bez oříšků a rozinek slouží jako výborný komplexní sacharid k snídani. Vychutnejte si ho samotné, nebo si jej vylepšete svým oblíbeným ovocem a oříšky.

Koupit na dm online shopu

Na kaši i do jogurtu

Bezlepkové dmBio jemné ovesné vločky jsou ideální jak pro přípravu kaše, tak i jako přísada do müsli, jogurtu nebo obilného nápoje. Zaujmou vás svou výbornou chutí, na níž ani nepoznáte, že se jedná o alternativu klasických vloček.

Koupit na dm online shopu

Mlsání bez výčitek

dmBio bezlepková směs na čokoládový moučník s kousky jemně hořké čokolády uvítají především začátečníci, kteří nemají s pečením bezlepkových moučníků zatím velké zkušenosti a zároveň si chtějí pochutnat na něčem opravdu dobrém. Příprava dobroty z této směsi je velmi jednoduchá a okouzlí vaše chuťové pohárky. Lehce z ní připravíte brownies nebo muffiny.

Koupit na dm online shopu

Bez přidaného cukru

dmBio bezlepkový ovesný nápoj vás zaujme svou jemnou chutí, kterou využijete ve své kuchyni mnoha způsoby. Obsažené složky pocházejí z kontrolovaného ekologického zemědělství. Nápoj s výjimečně jemnou chutí můžete přidat do kávy, müsli nebo také při vaření do sladkých pokrmů.

Koupit na dm online shopu