Menu

Barvy na vlasy

Staňte se královnou proměn

Home » Krása » Barvy na vlasy - 04.2018

Stát se díky nové barvě vlasů rychle někým úplně jiným už není doménou pouze divadelních prken. V dnešní době zvládnete převtělení do někoho jiného snadno i v pohodlí svého domova.

Z tmavovlásky blondýnou

Zatímco blondýnky zvládnou své kadeře ztmavit zcela bez problémů, cesta tmavovlásek k blond barvě je poněkud obtížnější. Změna na blonďatou hřívu se neobejde bez zesvětlování. Nejjednodušším způsobem zesvětlení je přimíchání zesvětlovače přímo do šamponu, čímž se usnadní jeho aplikace. Jedná se o snadnou a šetrnou metodu vhodnou například pro černovlásky, které si chtějí vyzkoušet, jaké to je být brunetkou.

Metodu zesvětlení vlastní barvy, místo přebarvení na zcela jiný odstín, volí stále více žen. I u této změny si však předem důkladně promyslete, jak má vypadat výsledek a konečný odstín. Pokud se chystáte na zesvětlení, nejprve si zjistěte tón své pleti. Ženy s teplým odstínem pleti by měly zůstat i u teplého odstínu vlasů a naopak. Při přechodu na světlejší barvu dostávají vlasy nepochybně pořádně zabrat. Čím bližší tón své přirozené barvě si zvolíte, tím méně budou vlasy trpět.

Pokud si však chcete dopřát totální změnu z černé na platinovou blond, nezapomeňte poté na důkladnou péči, která vlasy vyživí a zajistí jim zdravý vzhled. Pečující vlasové kúry by se měly stát nedílnou součástí vašeho vybavení.

Barva:

Smývatelný. Díky réell’e tónovacímu šamponu (odstín 8.1 platinová blond) si můžete dopřát změnu, i pokud se obáváte výsledku. Nejedná se totiž o permanentní barvu a hedvábně zářivé barevné odlesky vám tak vydrží po dobu třech umytí.

Dlouhotrvající. réell’e barva na vlasy propůjčí vašim vlasům dlouhotrvající blond barvu a šetrné zesvětlení o 3 až 5 odstínů. Zvládne zesvětlit i hodně tmavé vlasy.

Péče:

Expresní. Balea Professional kúra Oil Repair Express s phytokeratinem a arganovým olejem poskytne okamžitou pomoc velmi poškozeným, krepatým a suchým vlasům. Cíleně obnovuje jejich poškozenou strukturu, vyživuje je a usnadňuje jejich rozčesávání.

Regenerační. Balea Professional bezoplachové regenerační sérum s phytokeratinem a olejem z hroznových jader regeneruje suché a třepící se konečky. Vlasy jsou viditelně zdravější a hebké.

Pokud si nejste jistá a nemůžete se rozhodnout mezi dvěma variantami, sáhněte jednoznačně po světlejším odstínu. Případné ztmavení totiž půjde snadněji než další zesvětlování.

Z blondýnky tmavovláskou

Pokud vás již omrzela vaše blonďatá hříva a láká vás změna v brunetku, pečlivě si předem rozmyslete konečný odstín. Brzy zjistíte, že hnědá není pouze hnědá. Jak najít ten nejvhodnější odstín?

Ideální je, když se během výběru nové barvy budete řídit barvou své pleti a očí. Máte teplý tón pleti? Pak pro vás budou ideální karamelové, lískooříškové a zlatohnědé odstíny. Naopak ženy se studeným tónem by se rozhodně měly vyvarovat červeným a zlatým odleskům. Správnou volbu, která podtrhne jejich celkové vzezření, tvoří čokoládové a tmavé mahagonové odstíny. Podobně postupujte i při orientaci podle barvy očí. Zelené a hnědé oči se skvěle doplňují s lehkými červenými odlesky, které vytváří například kaštanová. Modré a šedé oči zase krásně harmonizují s espresso a studenými hnědými tóny.

Už známe požadovanou barvu, tak hurá na to. Pozor však na již v minulosti zesvětlené vlasy. Díky jejich narušené struktuře se totiž nemusí barva uchytit všude stejně anebo se může výsledek lišit od barvy vyobrazené na obalu. Pokud tedy chcete dříve zesvětlené vlasy nyní opět ztmavit, vyzkoušejte raději nejprve smývatelnou barvu, abyste předešla nechtěnému překvapení, se kterým již nepůjde nic udělat.

Barva:

Krémová. réell’e barva na vlasy Intensiv Color Creme (odstín 3.0 tmavě hnědá) zajistí intenzivní a dlouhotrvající profesionální barevný výsledek. Přiložená pečující kúra prozáří vaše vlasy.

Na odrosty. réell’e sprej na odrosty (odstín světle až středně hnědá) spolehlivě zakrývá odrosty během několika sekund. Stačí aplikovat na pěšinku a můžete zase s úsměvem vyrazit do světa. Vydrží až do dalšího umytí vlasů.

Péče:

Bez silikonů. Balea vlasový šampon Tajemství krásy určený pro barvené vlasy odkrývá asijské tajemství krásy barvených vlasů. Červený mák obsahuje cenné pečující substance, díky kterým jsou vlasy lesklé a hedvábně hladké.

Přírodní. alverde vlasová maska s bio avokádovým a jojobovým olejem a bambuckým máslem bohatě vlasy hydratuje a intenzivně o ně pečuje. Rostlinný keratinový komplex pomáhá předcházet třepení a lámání vlasů a výtažek z hroznů dodává vlasům hebkost a lesk.

Tipy pro domácí barvení vlasů

Příprava: Den předem dopřejte vlasům pořádnou dávku vyživující kúry, která zaručí, že vlasy pojmou po celé své délce stejné množství barvy.
Ochrana: Před barvením naneste na obličej podél linie vlasů pleťový krém nebo vazelínu. Snadno poté z kůže smyjete případnou nežádoucí barvu.
Vybavení: Nezapomínejte na rukavice. Barvu rozmíchejte v malé misce a nanášejte ji štětečkem, aby se dostala na všechny prameny.
Rozdělení: Nejprve nabarvěte kořínky, až poté délky vlasů. Také se vyplatí rozdělit vlasy na jednotlivé prameny, bude vám s nimi lépe manipulovat.

 

Jak nejlépe dosáhnu zesvětlení tmavých vlasů?
Vždy je nejlepší nejprve sáhnout po zesvětlovači. Výjimku tvoří ženy, které ještě nikdy nepodstoupily  chemické procedury barvení a jiné, pro vlasy náročnější úpravy. Těm se zesvětlení zadaří i pomocí barvy. Avšak výsledek nikdy nebude tak výrazný jako se zesvětlovačem. Myslete na to, že změnám se sice meze nekladou, ale určitě nechcete působit jako maškara. Proto doporučujeme respektovat své rysy a barvu vlasů měnit nejlépe o dva až tři odstíny, což je dostatečná změna, která však zároveň ještě působí přirozeně.

Při zesvětlování se nemusíte omezovat pouze na jednotné prosvětlení celé své hřívy. Zajímavých výsledků dosáhnete také pomocí techniky balayage, při které se na každý pramen vlasů nanáší odlišné množství barvy, čímž vzniká živý a přirozený výsledek. S cíleným konturováním vlasů kolem obličeje zase snadno prosvětlíte svou tvář a dáte jí vyniknout.

Co se vlastně děje s vlasem během barvení?
Během barvení dochází k přeměně přirozeného pigmentu vlasů, případně k jeho nahrazení pigmentem novým. Při odbarvování se z vlasů přirozený pigment odstraňuje, což vlas oslabuje. Především proto nesmíte zapomínat na pravidelnou následnou péči.

Jak předejít vlasům poškozeným chemií?
V dnešní době již většina barev na vlasy i zesvětlovačů obsahuje složky, které vyživují vlasová vlákna a šetrně o ně pečují již během barvení. Své udělá také pravidelná péče.

Jak pečovat o barvené vlasy?
Důkladná péče, výživa a hydratace tvoří základ úspěchu. Suchými, krepatými a poškozenými vlasy bohužel nikoho neokouzlíte. Naštěstí v dnešní době snadno seženete celé produktové řady vyvinuté speciálně pro barvené vlasy. Dokonce se již specializují na jednotlivé odstíny, takže čerstvé blondýnky i brunetky mohou používat produkty šité na míru jejich nové barvě kadeří.

Základním kouskem vašeho vybavení by se měl stát šampon pro barvené vlasy. Také intenzivní regenerační kúra dokáže zázraky. Její složky pronikají hluboko do vlasů, obnovují strukturu a uzavírají svrchní vrstvu, takže váš účes bude opět okouzlivě zářit. Po aplikaci potřebuje regenerační kúra svůj čas. Většinou se nechává působit kolem pěti minut, poté ji důkladně vymyjte, aby její zbytky vlasy nezatížily. Pokud zrovna někam pospícháte, mohou vás zachránit kúry ve spreji, které stačí aplikovat na umyté vlasy a nemusí se oplachovat.

A co péče o zesvětlené vlasy?
Pro zesvětlené vlasy platí v zásadě to samé jako pro barvené. Při zesvětlování ale dostávají vlasy přece jen trochu více zabrat, proto byste měla častěji sáhnout po intenzivnější kúře. Určitě se vám také vyplatí zařadit mezi své must have produkty pečující výrobky s keratinem. Tato stavební bílkovina, běžně obsažená ve vlasech a nehtech, zodpovídá za kvalitu, růst, pevnost a lesk vlasů. Proč si jí tedy nedopřát trochu navíc?

Nahoru
OKDalší informace