Menu

Barvy na vlasy: Kterou zvolit?

S amoniakem, nebo bez?

Home » Krása » Barvy na vlasy: Kterou zvolit? - 12.2018

Ve změti všech výrobků určených pro barvení vlasů ztratí člověk snadno velmi rychle přehled. Když však víte co hledat, rychle najdete správnou cestu.

Téměř každá žena alespoň jednou za život neodolá možnosti stát se někým jiným a změní svou přirozenou barvu vlasů, přičemž zjistí, že mezi jednotlivými produkty existují značné rozdíly. S amoniakem, nebo bez? Příroda, nebo chemie? Trvalá, nebo smývatelná? Nabídka je pestrá stejně jako my, takže ten pravý produkt si vybere každý. Jestliže se chystáte na barvení v pohodlí domova, především si nejprve rozmyslete, jak by měl vypadat výsledný efekt. Netroufáte-li si rovnou přejít k trvalé změně, zkuste tónovací barvu. Na zakrytí šedin se zase hodí sprej na odrosty. Větší barevné skoky a speciální
barvicí techniky byste ale přece jen měli raději nechat na odborníkovi.

Amoniak – ano, prosím nebo raději ne, děkuji?

Ještě než začnete s jakýmkoliv barvením, měli byste si uvědomit, že veškeré umělé barvy, a je jedno, zda jsou trvalé nebo ne, představují pro vlasy zátěž. Protože pro obarvení vlasů je nezbytné narušit ochrannou vrstvu každého jednotlivého vlasu, což se nejčastěji podaří právě pomocí amoniaku. I přes hluboce zakořeněné mínění však není tento jev nezbytně špatný.

Amoniak patří k alkalickým prostředkům, částečně se vypaří, ale vždy je potřeba jej vymýt. Díky tomu poškodí vlasy krátkodobě, protože se používá pouze na začátku barvení. Díky němu zvládnou barevné pigmenty proniknout hluboko do vlasu a vy se budete moci z výsledku těšit o to déle. Tento proces často doprovází charakteristický štiplavý zápach. Na trhu se setkáte také s barvami bez obsahu amoniaku. Logicky však musí využít sílu jiných alkalických látek, nejčastěji se pak jedná o monoethanolamin. Tyto prostředky nejsou tolik těkavé, takže vybělují vlas o něco déle než amoniak. Sami odborníci varují, že při nesprávném a příliš dlouhém použití mohou tyto prostředky napáchat na vlasech velké škody.

Vyberte si svůj produkt, díky kterému dosáhnete vysněné barvy.

Síla rostlin

Rostlinné barvy na vlasy nabízejí nejzdravější možnost, jak změnit svou barvu vlasů. Vyrábějí se z bylin, listů, plodů, kůry nebo skořápek. Asi nejznámějším zástupcem je hena, následovaná skořápkami z vlašských ořechů, červenou řepou, kurkumou, rybízem, rebarborou nebo kávou. Před samotným nanášením se rostlinné barvy promíchávají s horkou vodou, pro ještě intenzivnější výsledek dokonce i s čajem. Velmi sytých odstínů dosáhnete díky černému čaji, naopak světlé odstíny podpoří ovocný čaj.

Konečný výsledek závisí u těchto barev především na struktuře, výchozí barvě vlasů a předcházejícím ošetření. Jako u veškeré ostatní kosmetiky se i u rostlinných barev vyplatí nejprve je vyzkoušet na slabším pramenu, abyste viděli, zda dosáhnete požadovaného výsledku.

Drastických změn z tmavě hnědé nebo černé na blonďatou pomocí rostlinných barev bohužel nelze dosáhnout, opačným směrem však fungují spolehlivě.

S rostlinnými barvami také nedosáhnete zcela jednotného barevného výsledku, protože ve vlasech zůstávají zachovány přirozené barevné nuance. Tímto způsobem však dochází k celkovému přirozenému výsledku s dojmem měkkých gradací a nenápadných kontrastů. Výhodou rostlinných barev je to, že nenarušují strukturu vlasů, protože při nich nedochází k alkalizaci. A čím častěji je budete nanášet, tím déle vydrží. Vhodné jsou především pro první teenagerovské experimenty. A kolem slabších vlasů dokonce dokáží vytvořit jakýsi kabátek, který se postará o větší objem.

Zesvětlování s pudrem

Okouzlující blonďaté barvy dosáhnete nejen pomocí chemie. Velmi často se v poslední době používá zesvětlující pudr s anti-aging technologií, který posiluje vlasy a pečuje o ně během barvení i po něm. Ze 70 % sestává z oxidu hlinitého, který se stará nejen o konzistenci pudru, ale také o to, aby barva dobře držela.

Obsažené minerály pečují o strukturu vlasu, která sama o sobě obsahuje 0,5 % minerálů. Pomocí těchto účinných látek s vysokým přírodním podílem se tak snadno dosáhne zesvětlení až o sedm stupňů. Jednou z dalších výhod tohoto pudru je, že nedráždí pokožku hlavy ani dýchací cesty a navíc má zcela neutrální vůni. Molekuly cukrových krystalků navíc dodávají každému jednotlivému vlasovému vláknu nejen při zesvětlování, ale i po něm hydrataci. Po zesvětlení pomocí pudru bývají vlasy viditelně zdravější a v kondici.

 

Nahoru
OKDalší informace