Active Beauty
Deset originálních valentýnských dárků pro ni

Ze srdce

Deset originálních valentýnských dárků pro ni

S blížícím se Valentýnem začíná pro mnohé velké zamyšlení: Co mám dát své partnerce k Valentýnu? Máme originální nápady na valentýnský dárek, ze kterého budou mít ženy určitě větší radost než ze staré dobré bonboniéry...

Tip hned na začátku: Při obdarovávání se řiďte jazyky lásky. Co je pro obdarovaného důležitější – společně strávený čas, nebo pořádný valentýnský dárek? Jakmile to víte, je výběr dárku mnohem snazší.

Toto je našich deset nápadů na originální valentýnský dárek pro ni:

1. Darovat živé květiny

I když se jedná o fair trade květiny, řezané květiny již většinou urazily dlouhou cestu. Jakmile je však darujete, radost je krátká. Jako udržitelnější valentýnský dárek se mnohem lépe hodí rostlina v květináči. Nejlépe uděláte, když partnerce dáte její oblíbenou rostlinu a koupíte ji v malém květinářství ve vašem okolí. Rostliny v květináčích se zde prodávají s barevnými stuhami, dřevěnými srdíčky nebo jinými ozdobami podle příležitosti. Květináč můžete také sami ozdobit. S láskyplnou péčí bude tento valentýnský dárek provázet obdarovaného po mnoho let.

2. Vyrobit papírové květiny

Zde je ovšem zapotřebí trochu více zručnosti. Výroba papírových květin je však velmi moderní a s trochou cviku můžete vytvořit krásná umělecká díla, ze kterých se ženy mohou těšit delší dobu. Dobře funguje výroba papírových květin z krepového papíru, k tomu najdete řadu inspirací například na Pinterestu. A nebojte se, při darování záleží na myšlence, užijte si tvůrčí proces a rozlučte se s vnitřním perfekcionistou.

3. Darovat zážitky

Valentýnským dárkem nemusí být vždy jen nějaká věc – zážitkem darujeme něco výjimečného, na co bude obdarovaný pravděpodobně dlouho vzpomínat. Ať už je to cesta vlakem nebo výlet do kina, společně strávený čas je to nejlepší. Případně můžete splnit přání, které odpovídá zájmům obdarovaného, například kurz na výrobu čokolády nebo hry na kytaru.

4. Upéct valentýnské sušenky

Pečení vlastních valentýnských sušenek je mnohem osobnější než koupená bonboniéra. Není třeba vytvářet nic extravagantního, jednoduché sušenky ve tvaru srdce s růžovou polevou dokonale vystihují milostné poselství. Stačí naplnit do pěkné sklenice a ozdobit stuhou. A sladký valentýnský dárek je hotový.

5. Darovat knihy

Pro knihomoly má dárek v podobě knih rozhodně romantický nádech. Nejlepší je vybrat kvalitní vydání (v tvrdé vazbě), láskyplně ho zabalit a napsat dovnitř věnování. Může to být také poněkud dražší kniha, kterou by si obdarovaná osoba sama nekoupila. Skvělé jsou například knihy o umění a cestování. Nebo můžete darovat poukázku na nákup ve skvělém knihkupectví, pak tam společně zajít a dotyčný si může sám něco vybrat.

6. Vyrobit DIY kalendář

Vztahy jsou živené novými zkušenostmi a rozmanitostí. V každodenním životě se však romantika bohužel často vytrácí a na rande se zapomíná. Zvlášť špatné je, když jazykem lásky obdarovaného je společně strávený čas. To se vám s kalendářem DIY nestane, do něj si můžete předem naplánovat skvělé rande na každý měsíc v roce.
 

7. Donést snídani do postele

Bezkonkurenční klasika – kdo by neměl rád snídani podávanou v posteli? Proč nezkusit veganské pohankové palačinky? Pokud máte ještě větší motivaci, můžete si večer připravit dobré jídlo o třech chodech. Náš návrh růžového menu: Polévka z červené řepy jako předkrm, burger ve tvaru srdce s červeným zelím jako hlavní chod a lahodná malinová zmrzlina mochi jako dezert. Pokud nechcete zkoušet nové recepty, jednoduše si společně uvařte své oblíbené menu.
 

8. Vytvořit playlist

Vzpomínáte si ještě na dobu, kdy jste si sestavili vlastní mixtape s oblíbenými písničkami a dali ho své drahé polovičce jako dárek? Co takhle opravdu skvělý playlist se všemi písněmi, které tvoří váš společný vztah? Hudbu pak samozřejmě poslouchejte společně v obývacím pokoji, aby mohla začít taneční párty...

9. Darovat masáž

Tento valentýnský dárek zajistí romantickou náladu: Hýčkající partnerská masáž. Nejvhodnější je darovat poukaz a vyhovující udržitelný masážní olej.

10. Relax a odpočinek

Dalším příjemným valentýnským dárkem je poukaz na pobyt v termálních lázních. Ale stejně dobrý je i relaxační večer ve vlastní koupelně, ve voňavé pečující lázni s několika okvětními lístky růží, čajovými svíčkami a atmosférickou hudbou...

 Ať už se rozhodnete pro jakékoli valentýnské překvapení, přidejte k dárku osobní poznámku v podobě malého dopisu nebo vlastnoručně vyrobeného přáníčka.
 
Klikněte zde pro další tipy na udržitelné balení dárků.