Active Beauty
Tyto druhy čajů nyní podpoří náš imunitní systém

Čaj posiluje

Tyto druhy čajů nyní podpoří náš imunitní systém

Udělejte si v tomto chladném období pohodlí a zároveň udělejte něco i pro své tělo. Že to nejde? Ale kdepak! Dopřejte si šálek čaje: Řekneme vám, jak posiluje náš imunitní systém.

Když venku klesají teploty, co může být pohodlnějšího, než se uvelebit na pohovce, zachumlat se do měkoučké deky a dopřát si horký šálek čaje – přitom vůbec nezáleží na tom, zda to bude luxusní oolong, zelený čaj nebo starý dobrý heřmánkový čaj. Čaj se postará nejen o naši lepší náladu, ale navíc má také mnoho příznivých účinků na naše tělo a zdraví. Existuje přinejmenším šest dobrých důvodů, proč pít čaj každý den!

Tyto druhy čajů podporují náš imunitní systém

Doplňte antioxidanty pomocí zeleného čaje

Zelený čaj je významnou léčivou rostlinou již téměř 5 000 let a je prokázáno, že je účinný v boji proti mnoha nemocem. Stejně jako jsou rozmanité různé odrůdy, tak všestranný je i jejich účinek. Zelený čaj dokáže snížit hladinu cholesterolu, svými antioxidanty posiluje náš imunitní systém, zejména v chladném období, a díky obsahu kofeinu je skvělou alternativou kávy. Navíc stimuluje i náš metabolismus. 

Zklidnění zánětu pomocí heřmánkového čaje

Heřmánkový čaj je všestranným pomocníkem mezi bylinnými čaji. Jeho hlavní účinnou látkou je azulen, který dokáže potlačovat a předcházet všem druhům zánětů, jak vnitřně, tak i zevně. Díky svým uklidňujícím účinkům je heřmánek také vhodný při nervozitě a nespavosti. Působí i proti křečím. 

Vitamínová vzpruha díky ovocnému čaji

Díky vysokému obsahu vitamínů a minerálů by ovocný čaj rozhodně neměl chybět v naší kuchyni. Zajímavost: Podle definice není ovocný čaj „pravý“ čaj, protože neobsahuje čajové lístky z čajovníku, ale „pouze“ ovoce. Ovocné čaje je proto třeba chápat spíše jako zdravý nápoj s vysokým obsahem vitamínů. Na děti může mít uklidňující účinek, a navíc je zdravou alternativou punče. 

Zahřejte se zevnitř díky zázvorovému čaji

Žádná zima bez zázvorového čaje! Proč? Kromě toho, že zázvor podporuje krevní oběh, je skutečným zabijákem virů a pomáhá posilovat naši obranyschopnost. Gingerol, štiplavá látka obsažená v zázvoru, nám také dává pocit, že nás hřeje zevnitř. Po ránu je šálek zázvorového čaje dokonce lepší povzbuzovač než káva! 

Vyrovnanost díky čaji rooibos

Rooibos je bohatý na vitamíny a minerály. Působí proti volným radikálům, podporuje naše tělo v boji proti nemocem a udržení zdraví. Navíc ho má rád i náš žaludek, což je ideální zejména v zimě, kdy mají lidé během adventu a svátků tendenci jíst hodně nezdravého jídla. Přinejmenším stejně důležité: Rooibos má relaxační účinky a dodává rovnováhu - ideální, když jste ve stresu a hledáte klid.