Active Beauty
Pět faktů o menstruačním spodním prádle

Vše uspořádané

Pět faktů o menstruačním spodním prádle

Jsou pohodlné, udržitelné, spolehlivé, hygienické a absolutně trendy: Menstruační spodní prádlo. Menstruační kalhotky se považují za skutečnou inovaci na trhu ženské hygieny a vzbuzují nadšení po celém světě. Současně také podněcují k otázkám. My vám objasníme pět nejdůležitějších.

V současné době koketuje s myšlenkou na alternativní menstruační pomůcky spousta žen. V kurzu jsou menstruační kalhotky. Na rozdíl od invazivních hygienických pomůcek, jako jsou tampony, mají menstruační kalhotky jednoduché a příjemné použití, a proto jsou obzvlášť oblíbené u mladých dívek, které menstruovat teprve začínají. Mimo to se s nimi lze vyhnout obrovskému množství odpadu – koneckonců se menstruační kalhotky dají vyprat a znovu použít.


Co to jsou menstruační kalhotky a jak fungují?

Udržitelné menstruační kalhotky (dají se znovu použít) se nosí jako normální kalhotky. Díky několika funkčním vrstvám tkaniny zajišťují pohodlí a sucho při nošení během menstruace. Vlhkost se absorbuje a směřuje pryč z těla. Vložka je prakticky integrovaná do kalhotek. Kromě toho zabraňuje antibakteriální materiál tvorbě zápachu, ale současně je šetrný k pokožce a prodyšný. Po nošení se kalhotky perou za studena na 40 až maximálně 60 stupňů. Následně je usušíte bez použití sušičky prádla. 

Jsou kalhotky opravdu neprosakující?

Ano, menstruační kalhotky jsou zásadně neprosakující. Vrstvy tkaniny však mohou absorbovat pouze určité množství tekutiny. Kolik jí zvládnou, udává vždy výrobce. Například menstruační prádlo Selena Care pojme až 25 ml tekutin. To odpovídá přibližné sací síle dvou super tamponů. To znamená, že v případě mírného až středně silného krvácení poskytují menstruační kalhotky dostatečnou ochranu, aniž byste se musely uchýlit k běžným prostředkům. V případě silného krvácení se doporučuje dodatečně použít vložku nebo tampon. V této situaci spodní prádlo slouží jako dodatečná ochrana proti protečení.

 

 

Jsou menstruační kalhotky opravdu hygienické?
Ano, protože materiál absorbující vlhkost směruje kapalinu do vnitřku kalhotek. Povrch zůstává příjemně suchý. Kromě toho funkční materiál se svými antibakteriálními vlastnostmi zajišťuje, že se bakterie nemnoží a nevznikají žádné nepříjemné pachy. Mimochodem, kalhotky poskytují velmi dobrou ochranu nejen během menstruace, ale také v případě mírného úniku moči.

Kolik menstruačních kalhotek je třeba?
Záleží na míře krvácení, ale průměrně žena spotřebuje jedny až troje kalhotky za den. Absorpce odpovídá jednomu až třem tamponům v závislosti na modelu a výrobci. Nejpozději po 6 až 8 hodinách byste měly kalhotky vyměnit. Pokud perete prádlo několikrát týdně, stačí čtyři až pět menstruačních kalhotek v průběhu jednoho menstruačního cyklu. Menstruační prádlo vydrží kolem 60 praní nebo až dva roky.

Jsou menstruační kalhotky vhodné ve všech situacích?
Je jedno jestli v kanceláři, na cestách, při sportu nebo na spaní – menstruační kalhotky nabízí stálou, spolehlivou a pohodlnou ochranu. Obzvlášť praktické a diskrétní jsou v šatníku. Díky svému nenápadnému vzhledu se totiž neliší od normálního spodního prádla.

Věděli jste, že…

... za pět let spotřebujete celkově o 200 tamponů nebo vložek méně, když budete nosit tři dny své menstruace menstruační kalhotky? Skutečně udržitelný a účinný prostředek předcházení vzniku odpadů.

 

 

Náš tip

Zejména na začátku a v silnějších dnech je vhodné menstruační prádlo poprvé otestovat doma, abyste si to vyzkoušely a nemusely celý den cestovat s použitým menstruačním spodním prádlem v kabelce.