Active Beauty
Kouzelná zimní svatba

Nezapomenutelně krásná

Kouzelná zimní svatba

Většina párů volí pro svůj velký den období od května do září. V zimních měsících se vdává a žení jen málo lidí. I když zahradní slavnosti a vzdušné letní šaty nejsou v zimě vhodné, zimní svatba nabízí mnoho dalších možností, jak vytvořit pravděpodobně ten nejkrásnější den ve vašem životě. Podívejte se na několik praktických tipů pro úspěšnou oslavu.

Volba

Zatímco mnoho míst pro letní svatbu je třeba rezervovat alespoň rok nebo dva dopředu, v zimě máte větší výběr a jste časově flexibilnější. I spontánní svatby a oslavy jsou pak možné, pokud je neplánujete na dobu před Vánoci, jinak by se vaše zimní svatba mohla překrývat s vánočními oslavami. To je výhodné zejména pro ty páry, které se rozhodly zasnoubit v létě a chtějí se vzít následující zimu.
Většina vašich hostů bude mít pravděpodobně volno. V hlavní sezóně se často koná jeden svatební obřad za druhým, ale o mnoha zimních sobotách zeje v diáři prázdnota. Vaši hosté se tak budou obzvlášť těšit na vydařený večírek.
Dalším aspektem je skutečnost, že poskytovatelé služeb mají v zimě méně práce než v letních měsících. Ti, kdo plánují zimní svatbu, mají proto větší výběr míst, květinové výzdoby, cateringu, svatebních šatů, kadeřnictví atd. Kromě toho jsou v zimě ceny poskytovatelů služeb často nižší, protože například některá místa by jinak byla prázdná. Jen si musíte dát pozor na náklady na vytápění, které často hradí právě snoubenci.

Připraveni na nízké teploty

V létě chce každý slavit venku. Svatební obřady na vinicích a první tanec pod hvězdami jsou nádherné, o tom není pochyb. Pokud však začne samovolně pršet, tyto sny se rychle rozplynou. To se vám na zimní svatbě nestane. V chladném období stejně očekáváte nižší teploty, a proto se většina oslav bude konat uvnitř. Díky tomu nemusíte každý den kontrolovat předpověď počasí a nemusíte zdobit žádné další zahrady nebo dvory. A pokud se zimní slunce objeví i ve váš slavnostní den, dodá vaší svatbě zvláštní kouzlo.

Na zdraví

Recepce se šampaňským po svatebním obřadu je krásným okamžikem, kdy vám rodina a přátelé blahopřejí. Nemusíte se bez ní obejít ani v tom případě, že bude venku mrznout. Hrnek nealkoholického svařeného vína, punče nebo kakaa zahřeje vás i vaše hosty zevnitř a dá vám okamžitě zapomenout na zimu. Namísto klasického cukroví se určitě bude líbit výběr různých horkých čokolád a polev (šlehačka, karamel, marshmallows, cukrový posyp...), a to zejména mladším hostům.

Zimní svatební menu

Většina nevěst a ženichů věnuje výběru svatebního menu velké úsilí. V horkých letních dnech se však nabídka často ztrácí ve shonu. Když je horko, mnoho lidí nemá chuť k jídlu a nemůže si ho vychutnat. Naopak v zimě se svátek náležitě oslaví. Na zimní svatbě se mohou podávat i vydatnější pokrmy: Jako předkrm vydatná knedličková polévka, jako hlavní chod kromě tradiční svíčkové i zvěřina, zelí, houby a knedlíky a jako dezert možná i (vánoční) cukroví? Vaší fantazii se meze nekladou.

Zimní říše divů

Zima ještě nemusí nutně znamenat zasněženou krajinu. To ale není důvod vzdávat se zimní svatby. Kouzlo zimy můžete jednoduše přenést do svého tanečního sálu. Ozdobte například stůl jedlovými větvičkami, šiškami a svíčkami a zavěste jmelí a pohádková světýlka. Při výběru svatební kytice se můžete inspirovat také ročním obdobím. K zimní atmosféře se budou skvěle hodit bílé růže, jedlové větvičky nebo eukalypty.

Ledová princezna

To, co by v létě mohlo působit jako přehnané, se na zimní svatbu hodí dokonale. Je to totiž skvělá příležitost splnit si dětské sny a cítit se na jeden den jako sněhová královna ze zimní pohádky. Odvraťte na chvíli pohled od boho šatů ve svatebním obchodě a dejte šanci klasicky krásným šatům se širokou sukní. Jemný třpytivý make-up a výrazná rtěnka odolná proti polibkům na zimně bledé pleti vás rozzáří. Umělecké pletené účesy uvolní strohý vzhled a dodají mu hravost.

Snové kulisy

V tuto chvíli jste možná téměř přesvědčeni o výhodách zimní svatby, ale stále vás odrazuje někdy poněkud zimní pochmurno. Jistě, hodiny slunečního svitu jsou v zimě vzácným zbožím, ale právě pošmourná mlhavá nálada může na svatebních fotografiích vypadat neobyčejně. V každém případě budete jako nevěsta a ženich představovat jasný kontrast k šedavému počasí.
Další výhodou je to, že vás takový rok rozhodně nečeká zimní blues. Předem vás očekávání pevně sevře, a když konečně přijde jeden z nejšťastnějších dnů vašeho života, nebude se vám po létě ani trochu stýskat, ale naopak si zimu budete v budoucnu vždy spojovat s tímto pozitivním zážitkem.

Dárek pro svatební hosty

Protože chcete, aby z vaší výjimečné zimní svatby měli užitek i vaši hosté, můžete jim vyrobit malou památku, až se budou za dlouhých zimních večerů choulit doma: Svatební sněžítko. Uprostřed tančících „sněhových vloček“ mohou stát málé figurky svatebčanů, nebo fóliový obrázek nevěsty a ženicha.
K výrobě potřebujete prázdné sklenice od marmelády, tavnou lepicí pistoli, umělý sníh nebo třpytky, destilovanou vodu, dětský olej a superlepidlo.
Připevněte figurku nebo obrázek do nádoby pomocí tavné lepicí pistole, poté přidejte destilovanou vodu (pro lepší trvanlivost), dětský olej (aby se sníh a třpytky pomaleji potápěly) a sníh a třpytky. Nakonec sklenici pevně uzavřete pomocí superlepidla.