Active Beauty
Už nikdy suché ruce v zimě

Skoncujte s popraskanou pokožkou

Už nikdy suché ruce v zimě

Suché ruce jsou v zimě našimi stálými společníky. Něco na to máme. Správnou péčí můžeme docílit toho, že naše pokožka bude jemná na dotek.

Je to hrozná otrava a rok co rok se opakuje. Teplota neklesne ještě ani pod 10 stupňů a naše ruce se rozhodnou ztratit ochrannou bariéru. Jsou popraskané, křehké a suché. (Mimochodem, suchá pokožka je v zimě případ sám pro sebe.) Výsledek: Věčný koloběh krémů, krémů a krémů. Nebo snad existují jiné způsoby, jak se v zimě chránit před suchýma, drsnýma rukama? Ale jistě! (A jsou i takové, které nás zachrání před studenýma rukama a nohama).

Účinná pomoc proti suchým rukám v zimě:

Tip 1: Ponořte ruce do olejové lázně

Domácí koupel rukou v olivovém nebo mandlovém oleji vám v mžiku vykouzlí miminkovsky hebké ruce. Kromě toho vyživuje také nehty a pečuje o nehtová lůžka. Bolestivá a suchá kůžička, která se nám ráda zachytává o zimní svetry, je tak passé.

Tip 2: Správný krém na ruce

Bez správné péče o ruce je boj proti suchým rukou beznadějný. O to důležitější je zvolit správný ošetřující přípravek, abyste mohli využívat všestrannou ochranu. Správný krém na ruce proto musí rozhodně obsahovat:

  • ochranu proti UV záření
  • bohaté složky pro péči o pokožku, jako je urea, glycerin a pečující oleje
  • látky proti stárnutí, jako je Q10 a hyaluron
  • zvlhčovače.

Pokud si chcete být jisti, že vaše péče o ruce obsahuje všechny důležité látky, můžete si snadno vyrobit vlastní krém na ruce.

Tip 3: Hodně pijte

Dobře, tohle opravdu není žádný tajný tip. Nicméně zejména při nízkých teplotách rychleji zapomínáme vypít alespoň dva litry denně. Dostatek vody v těle buňky vyplní, čímž podporuje všechny organické procesy, které slouží k ochraně těla. Kromě imunitní obrany přispívá také k udržování kožní bariéry.

Tip 4: Noste rukavice

Ať už v mrazivém zimním větru, nebo doma při úklidu: Chráníme ruce před vlivy, které z nich odčerpávají vlhkost. Ledový vzduch, drsné čisticí prostředky, a někdy dokonce i obyčejný mycí prostředek na nádobí narušují ochranný film pokožky a zanechávají ruce popraskané a křehké. Důležitá je prevence. Ochranné rukavice pro úklid domácnosti a prodyšné (nejlépe vlněné) rukavice pro zimní procházky zabraňují vysychání rukou. Nejúčinnější SOS kúra: Ruce si namažte pořádně mastným krémem a nasaďte si bavlněné rukavice speciálně vyvinuté pro péči o ruce. Nechte působit alespoň 20 minut, ideálně přes noc.

Tip 5: Mýdlo

Možná si říkáte, že je to vlastně maličkost. V boji proti suchým rukám je však výběr správného mýdla naprosto zásadní. Většina mýdel na ruce má totiž zcela jinou hodnotu pH než pokožka. Při každém mytí se tak poškozuje kyselý plášť, který chrání pokožku před vysoušením. Řešení: Od nynějška kupujeme pouze mýdlo s hodnotou pH 5, abychom si mohli nadále pravidelně a poctivě mýt ruce.