Active Beauty
Růžová ve vlasech: Komu bude slušet a na co si dát pozor

Pastelové mámení

Růžová ve vlasech: Komu bude slušet a na co si dát pozor

Účesy v pastelových tónech růžové, fialové nebo tyrkysové jsou již delší dobu v kurzu. Že to není nic pro vás? My říkáme: ano! Růžové vlasy: Proč byste měli toto léto vyzkoušet pastelovou balejáž.

Je čas na růžové vlasy! Především na jaře a v létě jsou pastelové barvy ve vlasech třešničkou na dortu, která ozdobí váš jedinečný styl. Letos ovšem nebudeme mít lehké odstíny po celé naší kštici, nýbrž vykouzlíme pramínky díky nové technice: pastelovému probarvení (balejáži). Stejně jako u oblíbené klasické balejáže se nanáší barva do vlasů ručně pomocí štětce - jen místo přirozených barev použijeme nyní pastelové tóny. 

Jedno zda to bude růžová, broskvová nebo levandulová: Tento letní candy účes musíte bezpodmínečně vyzkoušet. 

Barvení vlasů narůžovo: Na co si dát pozor?

 • Do pastelového trendu se můžete pustit také sami doma. Například i díky tónovacím růžovým šamponům od dm. Nezapomeňte si v tomto případě pročíst pozorně návod a postupovat dle něj krok za krokem.
 • Důležité upozornění pro všechny, kdo se rozhodnou nabarvit si vlasy sami: Rozhodující je vaše barva vlasů před barvením! Komu budou růžové vlasy slušet? Na blonďatých a světlých vlasech vyniknou pastelové barvičky nejlépe. Pokud máte tmavší vlasy, měli byste si je nechat před barvením zesvětlit - jedině tak bude výsledek perfektní. 
 • Pokud chcete, aby vám pastelové tóny dlouho vydržely, měli byste svým vlasům věnovat důkladnou péči. V ideálním případě dopřejte své kštici jednou až dvakrát týdně pečující masku nebo vlasovou kúru.

5 důvodů, proč tak milujeme pastelové barvy

 1. Růžová sluší každému

  Komu sluší růžové vlasy? Jen náctiletým slečnám? Nesmysl! Pastelové tóny - jedno zda růžové, fialové nebo tyrkysové - sluší také ženám v nejlepších letech. Pink, Helen Mirren a další jsou toho jasným důkazem. Také účesům se meze nekladou: Ať už ježek nebo bujná hříva - pastelové barvy vypadají na všech délkách vlasů jednoznačně skvěle. 

 2. Okouzlující vzhled

  Růžové vlasy a ostatní pastelové tóny budou jednoduše vždy poutat pozornost a šířit dobrou náladu. A to nejen na letních festivalech, na které se nyní můžeme konečně vypravit. I ve všedních šedých dnech nás rozzáří a my jsme tak viditelně šťastnější.

 3. Každý si najde svůj styl

  Vlasy s pastelovými pramínky dokáží vyjádřit neuvěřitelně mnoho rozdílných looků: dle barevného odstínu a stylu mohou být růžové vlasy jemně ženské nebo punkové, romantické nebo výstřední. Chladné tóny působí spíše cool, teplé tóny pak naopak hravěji.  

 4. Hodí se dokonale i do všedního dne

  To nejlepší z obou světů: Pramínky připomínající cukrovou vatu jsou nápadné, ale přesto se dokonale hodí i pro běžný den. Intenzita barvy se může pohybovat od jemné a pudrové, až k intenzivní a křiklavé. Záleží jen na vaší chuti a náladě, zda ji znovu oživíte - a nebo také ne. Protože se barva nanáší jen do délek, můžete ji nechat jednoduše odrůst. 

 5. Balejáž nemusí být navždy

  Není třeba se vázat: Pastelové barvy na vlasy nemusí být v žádném případě trvalé. Pro nerozhodné jsou ideální tónovací šampony, barevné spreje nebo křídy na vlasy díky kterým jednoduše vykouzlíte barevné proužky či konečky. Růžové vlasy si tak nabarvíte pomocí tónování snadno i sami.