Active Beauty
Účinná látka niacinamid: Zázrak pro naši pleť

Hrdina v péči o pleť

Účinná látka niacinamid: Zázrak pro naši pleť

Kosmetický průmysl má své oblíbené látky, jako je aloe vera, hyaluron nebo retinol. V poslední době se však tito oblíbenci v péči o pleť musí dělit o přední příčky s niacinamidem.
Obsažen je v mnoha pečujících produktech od čisticích přípravků až po noční péči. Jedná se o formu vitamínu B3, která má mnoho pozitivních účinků na naši pleť.   


Niacinamid: 5 otázek na expertku

Vídeňská dermatoložka Katrin Bartsch se specializuje na estetickou medicínu. Vysvětlí nám, proč by se měl niacinamid stát povinnou součástí naší rutinní péče o pleť.

1. Co je niacinamid?

Niacinamid je forma vitamínu B3, který se nachází především v obilovinách, mase, rybách, vejcích a ovoci. Protože ho v potravě nepřijímáme dostatečné množství, měli bychom ho tělu zajistit dodatečně, abychom vyrovnali naši potřebu vitamínu B3. Niacinamid hraje v našem organizmu významnou roli: Podporuje metabolizmus a tím i metabolizmus pokožky.
 

2. Jak působí niacinamid na pleť?

Vitamín posiluje svrchní vrstvy pokožky, pomáhá jí udržovat vlhkost a reguluje mastnou pleť. Je tedy skvělým pomocníkem při léčbě problémů jako je akné, rozšířené póry, hyperpigmentace, snížená elasticita pleti nebo její zarudnutí.
 

3. Pro jaký typ pleti je vitamín B3 vhodný?

Niacinamid je všestranně použitelný, dobře ho snáší všechny typy pleti. V péči o pleť působí proti ztrátě hydratace – pokožka znovu získá pověstný glow.
 

4. Jak působí tento vitamín proti akné?

Vitamín B3 působí protizánětlivě stejně tak jako antibakteriálně a pomáhá regulovat nadměrnou produkci kožního mazu. Protože niacinamid zmenšuje póry a dodává pleti souměrný vzhled, je tato látka prospěšná i pro mastnou a mírně mastnou pleť.
 

5. Jaké další pozitivní účinky má vitamín B3 v našem těle?

Vitamín B3 podporuje regeneraci organizmu i svalů a také obnovuje pokožku, nervy a DNA.


Produkty s niacinamidem

  • Balea pleťový peeling niacinamid AHA šetrně odstraní odumřelé kožní buňky. Díky pečujícímu složení pleť hydratuje, reguluje tvorbu kožního mazu a pomáhá předcházet vzniku nečistot a ucpaných pórů.
  • Balea pleťové sérum s niacinamidem obsahuje také panthenol, alantoin a aloe vera. Zjemňuje každý typ pleti, rozšířené póry a dodává pleti hydrataci.

Čistá pleť

Balea pleťový peeling niacinamid AHA, 30 ml

Koupit na dm online shopu

Zářivá pleť

Balea pleťové sérum s niacinamidem, 30 ml

Koupit na dm online shopu