Active Beauty
Těhotenství v létě: Jak si užít léto s bříškem

Těhotenství

Těhotenství v létě: Jak si užít léto s bříškem

Sandály a lehké šaty, ale také otoky a zavodnění. Těhotenství v létě má slunné i stinné stránky. Dnes vám představíme naše zaručené tipy pro ochlazení, ale také na co by si těhotné ženy měly dávat pozor při koupání v bazénu, jezeře nebo moři.
Každá žena, která byla těhotná uprostřed léta, ví, o čem je řeč. O úžasných dnech v sandálech a lehkém oblečení, ale také o extrémním horku, které často doplňují problémy s krevním oběhem, oteklými nohami a poruchami spánku.
 

Těhotenství v létě?

Máme pro vás tři tipy, jak si během těhotenství užít nejteplejší dny v roce a zároveň tipy, jak se nejlépe ochladit.


1. Lehké oblečení

V létě je opravdu snadné oblékat se jako těhotná žena – chladným a pohodlným způsobem. Jednoduše sáhněte po širokých šatech a vklouzněte do sandálů. Nejlepší volbou jsou jednoznačně světlé lněné šaty. Proč zrovna světlé? Neboť světlé barvy odrážejí světlo lépe než tmavé a tím umožní menší průchod tepla na kůži. Proč zrovna lněné? Neboť len je považován za látku jako dělanou na léto. Díky způsobu jeho tkaní udržuje teplo zvenku a to pak nemá šanci dostat se na vaši kůži.

2. Jezte lehká jídla, pijte hodně vody

Nejen teplo způsobuje nastávajícím maminkám problémy s krevním oběhem. Dokonce i těžké potraviny mohou být jejich příčinou. Proto místo mastných a ostrých jídel (ostrá jídla navíc podporují pocení) raději sáhněte po něčem lehkém a šťavnatém. Je přeci skvělé, kolik ovoce a zeleniny nám léto přináší. Nejsou úžasné pouze jejich chutí, ale také mají vysoký obsah vody, což nás skvěle osvěží. Když už mluvíme o osvěžení, nezapomeňte hodně pít. Například místo ledového čaje je dobré pít čaj s vlažnou vodou. Díky tomu náš organismus vynaloží méně energie na regulaci teploty.

3. Dodržujte siestu

Pohyb a cvičení jsou vždycky přínosné – i během těhotenství. Ale stejně tak přínosná je odpolední siesta. Jen tak si lehnout, dát nohy nahoru a odpočívat. Zde si můžeme vzít příklad z jižních států: Během odpoledního horka odpočívat v chladném bytě a veškeré aktivity nechat na pozdní odpolední a večerní hodiny. Se zavodněním našeho těla také skvěle pomáhají nohy nahoře. Tak vydržíte během svého těhotenství bez problému.

Plavání s těhotenským bříškem

Některé těhotné ženy se vyhýbají vodě v bazénech a rybnících kvůli strachu z možných infekcí. Obecně je koupání v těhotenství možné, doporučuje se ale konzultace s gynekologem nebo porodní asistentkou. Pro koupání v těhotenství platí následující:
  • Po koupání je nutné se ihned převléci, protože mnoho těhotných žen má zvýšenou náchylnost k plísňovým infekcím v důsledku změněné hormonální rovnováhy.
  • Ochlazujte se pomalu, zejména při opravdu vysoké teplotě. Krůček po krůčku vcházejte do vody, aby si tělo zvyklo na změnu teploty.
  • Neplavte příliš dlouho a daleko. Fyzička nastávající maminky může být jiná než před otěhotněním. Proto je lepší plavat ještě s někým a zůstat v blízkosti břehu.
  • Před návštěvou rybníka je lepší informovat se o aktuální kvalitě vody. Ve zvláště horkých dnech mohou mít rybníky zhoršenou kvalitu vody, pak se těhotným ženám koupání v nich nedoporučuje.