Active Beauty
Prázdniny 2022: 5 nápadů pro rodiny s dětmi

Zábava

Prázdniny 2022: 5 nápadů pro rodiny s dětmi

Děti se každoročně nemohou dočkat prázdnin. Čekají je dny plné zábavy a her. Jak jim letošní volno ještě více zpříjemnit?
Koupání v řece, bazénu i moři, setkávání s přáteli, pojídání zmrzliny a večerní grilování: Během letních prázdnin je možná téměř každá aktivita. Díky našim tipům uděláte svým dětem toto období nezapomenutelným.
 

Uspořádejte sousedskou párty

Máte se sousedy dobré vztahy? Výborně! Nebo zatím ještě ani jednoho ze sousedů neznáte? Pak je nejvyšší čas to změnit. Rozestavte několik stolů, zajistěte pití, každý, kdo přijde, přinese drobné občerstvení, a máte nejlepší předpoklady pro úspěšnou párty. A kdo ví, možná se mezi novými známými objeví i rodiny s dětmi. Jde o snadný způsob, jak navázat nové kontakty na nadcházející prázdniny a další období.


Vydejte se do dolu

Vzpomínáte si ještě na svou poslední návštěvu dolu? Pokud to bylo před několika lety, pak je čas na oživení tohoto zážitku i se svými dětmi během letních prázdnin. Vydejte se po stopách bývalých horníků a v horkých letních dnech na pár hodin unikněte spalujícímu slunci obzvlášť dobrodružným způsobem.

Skákejte gumu

Skákání gumy, škatulata, hejbete se nebo všichni proti všem. Vzpomínáte ještě na klasické hry ze svého dětství? Byla by škoda, kdyby je vaše děti nepoznaly. Vytáhněte gumičku, připravte si míč nebo najděte křídy a pomalujte cestu před svým domem. Letní prázdniny jsou ideální dobou, kdy můžete své děti vzít na hravou cestu zpět do svého dětství.

Pozorujte letadla

Bydlíte v blízkosti letiště? V tom případě vezměte své děti a stravte vzrušující čas na letišti. Nebo si vyjeďte na výlet na to pražské nebo brněnské. Na mnoha letištích je k dispozici bezplatná návštěvnická terasa, ze které je dokonalý výhled na přistávací a vzletové dráhy letadel. Jisté je, že každému dítěti se otevřou ústa údivem, když mu nad hlavou proletí obří stroj.

Prozkoumejte okolí

Přiznejte si, že v každodenním životě je váš pohybový rádius poměrně velký. Využijte letní prázdniny s dětmi k objevování a rozšiřování vlastního území. Mikrodobrodružství začíná hned za vstupními dveřmi. Opusťte známé cesty a objevte své okolí znovu.