Active Beauty
Dermaplaning: Holení obličeje u žen

Chloupky na tváři

Dermaplaning: Holení obličeje u žen

Sáhnout ráno po holicí pěně a strojku je pro ženy většinou neznámou představou. V jiných zemích, například v Japonsku, však patří holení obličeje ke kosmetické rutině.

Co je dermaplaning?

Holení obličeje u žen neboli dermaplaning se provádí speciální žiletkou, chcete-li seřezávačem, která z tváře odstraňuje jemné chloupky, zbytky kožního mazu a kosmetických přípravků nebo odumřelé šupinky kůže. Toto ošetření v sobě skrývá hned několik výhod. Textura pleti je díky mechanickému peelingu hladší a jemnější. Kromě toho jemné chloupky na obličeji již neabsorbují světlo, což pomáhá k přirozenému rozjasnění tváře. Dermaplaning také zabraňuje vzniku nečistot a podněcuje přirozený proces revitalizace pleti. A konečně pleťový krém se snáze roztírá, protože se nehromadí v chmýří.

Jak probíhá?

Na holení obličeje je vhodné použít speciální žiletku. Před použitím ostří vždy nejprve důkladně vydezinfikujte a očistěte, abyste předešli podráždění pleti. Dalším krokem je důkladné umytí obličeje. Na ni pak můžete nanést klasickou pěnu na holení, ale poslouží vám i dětský nebo jiný neparfemovaný olej.

Ostří přiložte k oblasti čelisti a pomalu postupujte nahoru směrem proti růstu chloupků. Nakonec pleť očistěte vodou a jemným mycím gelem. Pokud máte obzvláště citlivou pleť, nikdy nepoužívejte přípravky s obsahem alkoholu a vonných látek.
 

Pro koho není vhodný?

Opatrnost je na místě především v případě citlivé pleti. Kontraindikací může být zároveň akné, kožní onemocnění, spálení od sluníčka nebo tetování na obličeji. V případě nejistoty se raději předem poraďte se svou kosmetičkou nebo dermatologem.