Active Beauty
6 faktů k oblíbeným pleťovým olejům

Zdravá zář

6 faktů k oblíbeným pleťovým olejům

Nabídka pleťových olejů se neustále rozrůstá. Přesto jsou mezi námi tací, kteří se používání tohoto zázraku při mazání obličeje nedůvěřivě brání. V případě pleťových olejů ale není důvod k obavám.
Pleťový olej má silný hydratační účinek, takže může poskytnout okamžitou úlevu suché pokožce. Abyste však nezářili jako disko koule, měli byste olej používat správně. Poradíme vám, jak na to.


1. Výběr správného pleťového oleje

Pečující olej se velmi rychle vstřebává a na pleti zanechává jen velmi tenkou vrstvu. Pleť chrání před vnějšími vlivy. Může se ale stát, že zvolený olej pro ni bude příliš hutný, takže se zcela nevstřebá. V takovém případě sáhněte po lehčím složení. Takový olej poznáte podle světlejší barvy v lahvičce.


2. Pleťový olej pro mastnou pleť

Jestliže se potýkáte s mastnou pletí, pravděpodobně se používání oleje budete bránit. Ale nebojte se ho vyzkoušet, stojí to za to. Kvalitní pleťový olej může regulovat tvorbu kožního mazu, a dokonce bojovat proti zánětům. Ideálním kandidátem je v tomto případě arganový olej. Pomocí pleťových olejů můžete předcházet i pigmentovým skvrnám a zpomalit stárnutí pleti. S tím vám pomůže například olej z šípkové růže.

3. Pozor na pořadí

Aby mohl olej rozvinout svůj optimální účinek, měli byste dodržovat správné pořadí, v němž jednotlivé produkty aplikujete. Pleť je potřeba nejprve důkladně vyčistit, následně nanést olej, poté pleťový krém a nakonec opalovací přípavek. Pro dosažení přirozeně rozzářené pleti můžete také přimíchat pár kapek oleje do podkladové báze nebo denního krému.


4. Čištění pomocí oleje

Pleťový olej lze aplikovat na vyčištěnou pleť, ale některé druhy můžete využít i k samotnému čištění. Nejprve se odličte a poté olej vmasírujte krouživými pohyby do pleti. V případě potřeby můžete přebytečný přípravek z obličeje odstranit pomocí vatového tamponu nebo ubrousku.


5. Ideální mix

Velkou výhodou pleťových olejů je, že se dají jednoduše kombinovat. Vy si tak můžete namíchat ideální přípravek dle individuálních potřeb své pleti. V prvním kroku zjistěte, které oleje vyhovují právě vašemu typu pleti, a poté je dle požadovaného efektu zkombinujte. Základní složkou může být například olivový olej. Základové oleje mívají poměrně dlouhou trvanlivost, nedráždí ani citlivou pleť a tvoří zhruba 50% podíl směsi. Oleje s účinnými látkami (například z divoké růže) se poté přidávají po menších dávkách (asi 10 až 20 % celkového množství). Všechny typy pleti si dobře rozumí s jojobovým olejem, který má také konzervační účinky, proto se dá přimíchat do všech směsí (asi 30 %).


6. Recept na domácí pleťový olej

K výrobě vlastního pleťového oleje potřebujete pouze skleněnou lahvičku (hnědou), nálevku/trychtýř, pipetu a oleje, které plánujete použít. Pro normální pleť můžete využít například tento recept:
  • 50 ml mandlového oleje
  • 30 ml jojobového oleje
  • 20 ml konopného oleje

Všechny oleje nalijte do lahvičky a jednou silně protřepejte.