Active Beauty
Letní make up: Pět tipů pro zaručený úspěch

Líčení

Letní make up: Pět tipů pro zaručený úspěch

Make-up má v létě mnohdy špatnou pověst. Řasenka se rozmaže horkem a pokožka se nadměrně mastí. Naše tipy vám pomohou dosáhnout perfektního letního make-upu i při vysokých teplotách.

1. Tajný tip k bezchybnému letnímu make-upu: Obarvení řas a obočí

Voděodolná řasenka je bez pochyby skvělá, ale ještě lepší je, když řasenku v létě nemusíme nosit vůbec. Řasy a obočí lze obarvit tak, aby ladily s barvou a podtónem pleti a vlasů. Díky tomu nebudete muset strávit už ani minutu pomyšlením na řasenku nebo tužku na obočí. Pro fanoušky DIY jsou k dispozici také barvicí sady, se kterými si řasy i obočí můžete nabarvit v pohodlí domova přesně podle svých představ.

2. Oční stíny pouze s podkladovou bází

Pokud chcete v létě nosit oční stíny, rozhodně byste měli používat i podkladovou bázi. Právě bez podkladové báze se může stát, že se stín obtiskne v záhybu očních víček, což poté působí nehezky. Podkladovou bázi pod oční stíny opatrně naneste pomocí konečků prstů na pohyblivé víčko. S podkladovou bází vydrží oční stíny celý den na svém místě. Nakonec lze také použít osvěžující fixační sprej.

3.Sérum místo krému pro letní pleť

Lesklé a mastné pokožce se můžeme v létě vyhnout. A to velice jednoduše – v letních měsících vyměňte svůj pleťový krém za sérum. Zmatňující séra s kyselinou hyaluronovou, která se rychle vstřebají a pleť hydratují, tvoří perfektní podklad pro letní make-up. Díky této letní make-up rutině se v T-zóně vytváří méně mazu. Na sérum je ještě nutné nanést opalovací krém s vysokým ochranným faktorem. Existují také opalovací krémy určené přímo pro oblast obličeje.

4.Samoopalovací krém

Pro letní make-up s efektem opálení lze přidat trošku samoopalovacího krému do vašeho pleťového krému či séra. Náš tip: Tuto rutinu pravidelně opakujte, dokud nedosáhnete požadované barvy pleti. Nikdy nenanášejte samoopalovacací krém přímo na obličej. Jeho výhoda pak spočívá v krásném opálení, aniž byste vystavovali svou pleť škodlivému UV záření.

5.Krémová tvářenka jako oční stíny a rtěnka

Čtyři v jednom? Ano, prosím! Pro narůžovělou barvu obličeje sáhněte po krémové tvářence v teplém broskvovém odstínu. Stačí nanést malé množství produktu na lícní kosti, rty, špičku nosu a pohyblivá víčka. Poté zapracujte houbičkou, štětcem nebo prsty.