Active Beauty
Letní make-up: Nejkrásnější líčení pro opálenou pleť

Krásná i na pláži

Letní make-up: Nejkrásnější líčení pro opálenou pleť

Pokožka políbená sluncem nejenže krásně vypadá, ale přináší také zcela nové možnosti pro váš make-up. Vyzkoušejte nové barvy, které budou svou září směle konkurovat slunečním paprskům.

Léto! Ztělesnění radosti ze života, horkých dnů, pobytu venku, vodních radovánek a také opálené pokožky. Jednoduše wow! Prozradíme vám, které barvy a způsoby líčení byste měli použít pro perfektní letní make-up, neboť vykouzlit make-up na opálené pokožce může být často doopravdy výzvou, především tehdy, když má náš look vydržet i při letních teplotách a u vody. Jdeme na to!  

Letní make-up: Tipy na líčení pro opálenou pleť

Správný základ 

Pokud chcete vytvořit make-up na opálené pleti, vyberte takový základ, který barvu pokožky podtrhne, ale nepřekryje. Nejvhodnější jsou v tomto případě BB krémy, které v sobě ukrývají denní krém a základ. Nejenže tak zakrývají nedokonalosti, ale zároveň o pleť i pečují. 

Tip pro dokonalý glow efekt: Pod BB krém rozetřete pár kapek kokosového oleje. Tímto budete o pokožku nejen pečovat, ale ta navíc získá i jemný třpyt, který jí bude závidět i slunce. Na závěr rozzařte svůj look pomocí zlatého nebo měděného rozjasňovače, který naneste na obočí, špičku nosu a na horní linii rtů, které se také říká Amorův luk. 

Definovat, zdůraznit & projasnit

K tomu, abyste vystavili na obdiv určité rysy svého opáleného obličeje, je nejideálnější konturování. Na co si dát pozor: nezvýrazňujte dané části pomocí tmavé tvářenky nebo bronzujícího pudru jako obvykle, ale sáhněte po světlých tónech, které vyzdvihnou sluncem opálenou pleť a look opticky osvěží.  

Rozjasňovače mohou být v tekuté, krémové nebo pudrové formě. Tip: Vyzkoušejte stříbrnou nebo meruňkovou barvu rozjasňovače. Díky ní bude vaše opálená pleť obzvláště zářit. 


Pestrobarevný oční make-up 

Od jasně žluté po oranžovo červenou: Oční make-up má především jeden úkol: zazářit! Výrazné barvy vypadají nejlépe na opálené pokožce. Doporučit můžeme také zemité tóny jako je hnědá, okrová nebo nude stejně tak i nuance s metalickými efekty - především ve žluté barvě.  

Barvu, kterou si vyberete, naneste na pohyblivou část očního víčka a rozetřete směrem k obočí. Tip: Aby byly výrazné oční stíny ještě zářivější, použijte jako základ bílé oční stíny. Pestré barvy tak skrze světlý základ přitáhnou ještě více pozornosti. 

Svěží tvářičky

Na opálené pokožce byste se měli vyvarovat růžových tónů. Meruňkové tóny podtrhnou vaši pleť mnohem lépe. Vyzkoušejte krémovou tvářenku, která se velmi snadno roztírá a neusazuje se v záhybech tváře.

Od nude po růžovou: Barvy rtěnek pro opálenou pleť

Velmi důležitým krokem před nanesením rtěnky je peeling rtů. Pokožka rtů bude vyčištěná a připravená na následnou péči. Jako další přijde na řadu barva. Při výběru vhodné barvy rtěnky se řiďte barevným tónem své pokožky. Pokud je spíše růžová, zvolte růžovo nude tóny, pokud je spíše dozlatova, doporučujeme použít intenzivní tóny hnědé, výraznou růžovou, oranžovou nebo klasickou červenou.

Tip: Pokud použijete matnou barvu rtěnky, budou vaše rty působit úzce, krémové nebo lehce se třpytící textury rty naopak opticky zvětší.