Active Beauty
Třpyt, lesk a záře

Třpyt, lesk a záře

Během svátků a oslav nového roku se nemusíme bát ponořit hluboko do svých zásob třpytivých produktů. Díky pár vychytávkám zůstane vše tam, kde má.

Oči

Na oční víčka vždy naneste nejprve bázi a na ni poté pomocí plochého štětce naneste oční stíny se třpytkami. Když štěteček trochu navlhčíte, bude výsledek ještě intenzivnější. Nakonec vše zafixujte sprejem, který pomůže třpytkám udržet se na svém místě. V každém případě pokračujte s ostatním make-upem až po nalíčení očí. Jestliže vám i přesto nějaké třpytky popadaly na tvář, rozhodně je neodstraňujte štětečkem nebo prstem, ale vezměte si na pomoc pásek izolepy, abyste je neroznesli všude.

 

 

 

 

 

 

 

Rty

Pro decentnější verzi stačí rty přetřít leskem s obsahem třpytivých částeček. V případě žádoucího výraznějšího líčení pod něj ještě naneste rtěnku. Pokud však chcete na párty zazářit především díky svým rtům, pokryjte je přímo třpytkami. Jejich aplikace si vyžaduje trochu rychlosti. Rty přetřete tekutou rtěnkou a ještě než zaschne, vklepejte do celé plochy rtů jednotlivé třpytky. Odlíčení se vám nejlépe podaří s olejovými produkty, případně si vezměte na pomoc olivový olej.

 

Lícní kosti

Rozjasňovač nebo tvářenka se třpytkami dnes nechybí snad již v žádné kosmetické taštičce. Nejoblíbenější svátky v roce si však žádají extra porci lesku, kterého opět dosáhnete díky třpytkám. Aby vám na tváři vydržely dlouho, potřete lícní kosti nejprve silnou dávkou vazelíny. Do ní pak pomocí prstů vklepejte třpytivé částečky, případně použijte plochý štětec. Ještě větší dávku výdrže vám i v tomto případě zajistí fixační sprej. Třpytky popadané mimo určenou oblast opět jednoduše odstraníte pomocí izolepy. Se zbytkem po večírku snadno zatočí odličovač na olejové bázi.

 

 

 

 

 

 

 

Nehty

Nanést štětečkem na všechny nehty stejné množství třpytek může představovat opravdovou výzvu. Pro opticky rovnoměrný výsledek proto nejprve nalakujte všechny nehty bezbarvým lakem, který následně překryjte barevným lakem a na něj naneste zlaté nebo stříbrné třpytky. Jestliže nemáte nebo nechcete nanášet barevný lak, namočte špičku houbičky na make-up v třpytkách, které aplikujte v bohaté dávce přímo na bezbarvý lak. Všechny vrstvy nakonec zafixujte svrchním lakem. Odstranění třpytek ani třpytivých laků nebývá právě jednoduché. Naneste na vatový tamponek větší dávku odlakovače a tamponek přitiskněte na 30 vteřin k nehtu. Potom pomocí tření třpytky odstraňte. Dobře v tomto případě fungují také odlakovače, do nichž se ponořují nehty napřímo.