Active Beauty
Triky pro jemné vlasy bez objemu

Triky pro jemné vlasy bez objemu

Slabé, rovné vlasy, které jen volně visí? Nejen jemným vlasům občas zkrátka dojde dech. I ti, které příroda obdarovala silnou kšticí, ji potřebují čas od času oživit a dodat jí objem. Tajemství okouzlujícího objemu tkví ve správné kombinaci pečujících a stylingových produktů a fénování.

 

Tipy, jak dostat objem i do jemných vlasů

  1. Péče s posilujícím účinkem

Rozhodující moment v tomto případě nenastává při stylingu, ale již mnohem dříve. Už při mytí vlasů musíme sáhnout po pečujících produktech, které mají posilující účinky. Důležité je vybírat takové, které vlasy nezatíží. Speciální série pro větší objem zbaví vlasy veškerých zbytků a nečistot a zároveň je dostatečně hydratují. A jelikož opakování je matkou moudrosti, znovu připomínáme, abyste nikdy neopomíjeli balzám. Právě u jemných vlasů hraje kondicionér velkou roli, protože je pomáhá hydratovat a chránit

 

  1. Foukaná

Po aplikaci stylingových přípravků do vlasů, z nichž jsme ručníkem vysáli přebytky vody, přichází na řadu správná technika vysoušení fénem. Zázračnou zbraní pro větší objem je starý dobrý kulatý kartáč. Pro zvláště pevný a dlouhotrvající objem fénujte vlasy přes kulatý kartáč proti směru jejich růstu. Předtím je však nejprve trochu vysušte v předklonu. K objemu umí do značné míry přispět také vlny. Ty snadno vytvoříte pomocí kulmy anebo žehličky na vlasy, kterou budete při tažení otáčet. Výsledné vlny ve vlasech by neměly být příliš malé. Jakmile vychladnou, můžete je jemně pročesat prsty.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Šikovné pomůcky

V partiích, kde chceme, aby objem nějakou chvíli opravdu vydržel, můžeme vlasy jemně natupírovat a zafixovat lakem nebo pudrem. Vlasové pudry bývají většinou tak malé, že je snadno schováte i do kabelky, abyste mohli účes kdykoliv oživit. Jak u laku, tak u pudru platí, že méně je více. Raději je aplikujte jen do některých pramenů, vyhnete se tak nehezkému efektu helmy.

Kdo raději nosí vlasy sepnuté v culíku nebo zapletené v copu, může sáhnout po speciálních pomůckách, které zvětší jejich objem. Jedná se například o malý silikonový kužel, který se schová přímo do culíku a zafixuje se gumičkou. Díky němu může i trendový half bun, který běžně objem vlasům spíše ubírá, působit objemně. Trik spočívá v tom, že vlasy již nadále neleží jen tak na hlavě, a díky natočení působí navíc opticky ještě plněji.